Jajik

Potřebuji vypočítat :D

Vycházíme od severního polu. Jdu 8km na jih a pak 6km na východ. Jak daleko od severního polu jsme ? Zakřivení Země se nebere v úvahu . Výsledek je 10km Ale nevím jak to vypočítat víte někdo ? díky

Odpovědi
mosoj

Je to přepona v pravoúhlém trojúhelníku. Na to stačí starej Pythagoras.
Doplňuji:
Děkuji adminovi, který tuto otázku vrátil zpět.

anonym

Nakresli si to, ne???
Zkus Pythágora – a napiš sem rovnici, buďto ti ji odsouhlasíme nebo ´strháme´…
😉

anonym

Tak počítej, počítej. Víš jak je to s pravoúhlým trojúhelníkem?

Kelt

Jeden bod je severní pól, jdu 8 km libovolným směrem na jih, protože jinam se jít nedá, a pak na východ, tedy zabočím o 90 °, a jdu 6 km. Mám dvě odvěsny,
spočítám přeponu podle Pythagorovy věty -, dávám čtverce, druhé mocniny
64 + 36 = 100, odmocním dostanu 10, Budeš od pólu vzdálena 10 km. ale takto jsi ušla 14 km.