Avatar uživatele
Šmoulinka96

Potrebovala bych vedet, co je to umely ekosystem...

Co je to umely ekosystem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4763 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Umělé ekosystémy fungují stejně jako přirozené, ale člověk do nich musí stále dodávat nějakou formu energie, která tyto ekosystémy udržuje = dodatková energie. Po přerušení dodávání energie se umělý ekosystém pomalu přemění zpět v ekosystém přirozený.

umělý - dnes převažující typ ekosystému. Vznikl zásahem člověka. Lze mezi ně zařadit pole, louky, zahrady, parky, lesy, rybníky, přehrady, akvária... Druhově méně početné, proto nestabilní, snadno narušitelné, nejsou schopny autoregulace.

(Např. rybník - pokud se přestane čistit a udržovat, postupem času zaroste, začne se usazovat zetlelé listí, bahno, vzniká bažina a za 50-60 let se plocha zatravní, vyroste tam smíšený les a rybník bude zcela zahlazen)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
alenka901

umělý ekosystém
je umělý výtvor člověka např. pole, městský sad, výsypka, halda. V umělých ekosystémech platí stejné zákonitosti jako v ekosystémech přirozených, ale člověk musí stále dodávat nějakou formu energie, kterou tyto systémy udržují.
Tato energie se označuje jako dodatková energie. Tvoří ji především agrotechnika, průmyslová hnojiva, stroje, nafta, elektřina apod.
Ekosystém se skládá z několika složek, které se různou měrou podílejí na přeměnách energie a hmoty

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

je vytvořen člověkem - zasypaný a zatopený lom, např.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Umělý ekosystém je ekosystém, který se bez účasti člověka neobejde, nebo byl člověkem vytvořen. Mezi nejznámější uměle vytvářené ekosystémy patří umělý kosení, hnojení, pastva,...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda