Pavel Gajdoš

Co se může stát, převedou-li mi podmíněný trest na nepodmíněný?

Dobrý den, jelikož jsem v podmínce do října tak se chci zeptat. Bylo mi uděleno prodloužení podmínky z důvodu nezaplacení pokut (po zjišťování na čelním úřadě a magistratech nevedou žádné dluhy ani nesplacené pokuty), avšak tento rok se mi podařilo dostat 2× pokutu za parkování ( šlo to přes magistrát, pro nepritomneho řidiče) a dnes jsem omylem večer najel do jednosmerky, kde se otáčeli mestaci, a já jel blbec za nema. Je toto závazně porušení podmínky? Co se muže stát, jestli mi ho převedou na nepodmíněný?

Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
pan Straka

Zjednodušeně: podmínka se dá mimo jiné porušit tím, že odsouzený spáchá stejný nebo podobný trestný čin – to, předpokládám, není Vás případ.

Co se týká přestupků, tak odsouzený je povinen po dobu podmínky žít řádný a spořádaný život. Pokuta za parkování není nic, za co by Vám ji soud proměnil v trest odnětí svobody. Je však nutné dané pokuty (i vše ostatní) řádně zaplatit. Pokud je nezaplatíte, může to soud seznat jako žití neřádného a nespořádaného života, což rozhodně bude mít vliv na jeho rozhodnutí.

Další odpovědi
Drap

Co se může stát? Půjdeš sedět!

Pepa25

Spáchání přestupku není porušením podmínky, záleží ale samozřejmě na okolnostech (pokud byla původní podmínka za porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích a vy opakovaně pácháte přestupky, tak to může být problém …)

Zdroj: https://porad­na.asociace.or­g/webova-poradna/?itemID=4004

elkon

Vše máte jistě popsáno v rozsudku.