Avatar uživatele
Pavel Gajdoš

Co se může stát, převedou-li mi podmíněný trest na nepodmíněný?

Dobrý den, jelikož jsem v podmínce do října tak se chci zeptat. Bylo mi uděleno prodloužení podmínky z důvodu nezaplacení pokut (po zjišťování na čelním úřadě a magistratech nevedou žádné dluhy ani nesplacené pokuty), avšak tento rok se mi podařilo dostat 2× pokutu za parkování ( šlo to přes magistrát, pro nepritomneho řidiče) a dnes jsem omylem večer najel do jednosmerky, kde se otáčeli mestaci, a já jel blbec za nema. Je toto závazně porušení podmínky? Co se muže stát, jestli mi ho převedou na nepodmíněný?

Předem děkuji za odpověď

Zajímavá 0 před 1346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pan Straka

Zjednodušeně: podmínka se dá mimo jiné porušit tím, že odsouzený spáchá stejný nebo podobný trestný čin – to, předpokládám, není Vás případ.

Co se týká přestupků, tak odsouzený je povinen po dobu podmínky žít řádný a spořádaný život. Pokuta za parkování není nic, za co by Vám ji soud proměnil v trest odnětí svobody. Je však nutné dané pokuty (i vše ostatní) řádně zaplatit. Pokud je nezaplatíte, může to soud seznat jako žití neřádného a nespořádaného života, což rozhodně bude mít vliv na jeho rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Co se může stát? Půjdeš sedět!

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Spáchání přestupku není porušením podmínky, záleží ale samozřejmě na okolnostech (pokud byla původní podmínka za porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích a vy opakovaně pácháte přestupky, tak to může být problém …)

Zdroj: https://porad­na.asociace.or­g/webova-poradna/?itemID=4004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Vše máte jistě popsáno v rozsudku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek