Zaibatsu

Poradíte, o jakou matematickou operaci jde?

Jen matně si vzpomínám na matematický způsob zjišťování neznámého čísla na číselné ose. Jde o to, že neznámá se hledá tím, že se snad do nějaké rovnice zadá nejprve náhodné číslo, poté se zjistí, zda ono číslo je větší či menší než číslo hledané, poté se zadá další číslo a zjistí se znovu, zda číslo je větší či menší. Poté se z obou výpočtů stanový, kde se zhruba hledané číslo nachází a tím se neustálými výpočty přibližujeme k zjištění, resp. odhadu, hledaného čísla. Zajímá mě název té funkce nebo systému, který jsem popsal.

Nejlepší odpověď
gecco

Viz Lamalam…
Případně limita…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Mohla by to být interpolace.

orwell

My jsme tomu myslím říkali metoda půlení intervalu a dalo se to pěkně naprogramovat i na kalkulátoru.