Lukáš 001

Poradíte mi prosím s tímto příkladem???

Nejlepší odpověď
Alesh

Je jasné, že ten počet musí být dělitelný 2, 3 a 4. Již z toho lze vyloučit určité odpovědi, protože počet žáků musí i po rozdělení být celé číslo.
Tak teoreticky může nastat, že ta 1/4 patří do té 1/3 a i do té 1/2, čili 1/4 žáků může splňovat všechna 3 kritéria a těchto žáků má být max. 6, tzn. že ve třídě je … na to už přijdeš, ne?