Lukynxd

Poradíte mi prosím s látkovým množstvím a molární hmotností?

Dobrý den, mám problém s tímto příkladem, ale má odpověď je následující: stejné, protože jsme se učili o něčem, že bylo zjištěno to, že za normálních podmínek (T,p) obsahují stejné objemy plynů stejný POČET ČÁSTIC

Rozhodněte, jestli 20 molů molekul glukózy (C6H12O6) obsahuje víc částic než 20 molů atomu Fe.

Děkuji za vysvětlení.

Odpovědi
Kepler

Stejný počet částic ve stejném objemu platí jen pro plyny, pro pevné látky to neplatí. Tam to závisí mmj. i na krystalické struktuře dané látky. Co do počtu částic je jedno, jestli je to glukóza nebo železo. 20 molů je 20 molů. Objem který zaujmou je ale různý.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.