Natalka2010

Poradíte mi prosím s fyzikou ???

Nevím si rady s HYDROSTATICKÝM TLAKEM, TLAKOVOU SÍLOU, HYDROSTATICKOU SÍLOU .

1. Každý má jiný vzorec a jiný výpočet a výsledek je v jiných jednotkách. V jakých prosím ??
Já jsem na toto učivo chyběla. Budu moc ráda když poradíte 🙂

2. Ponorka h.= 150
ró= 1300kg/m
g= 10
S= 102 cm
Jaký H. tlak ??
Jaká T. síla ??
Jak H. síla ??

Děkuji za všechny rady

Odpovědi
Kelt

Jednotkou tlaku p – je Pascal, Tlak je sila v Newtonech na plochu v m2

Tlak – p = F/S
síla je také dána tíhou sloupce vody, nebo kapaliny. To snad umíš, ale máš špatné jednotky pro hustotu – je to hmotnost na objem. Ale určitě je učivo v učebnici nebo na internetu.

gecco

Poradím – ale předpokládám nějakou snahu z tvé strany – takže co mi k tomu zadání můžeš napsat – návrh řešení, „vzorečky“…
😉
Piš do Doplnění otázky a nebo do Diskuse k ní.