Petr44

Poradíte kombinovaný sporák s možností rozfázování na 3×230V?

Lépe položím svůj včerejší dotaz, nebyl dostatečně jasný a omlouvám se. Poradíte mi prosím kombinovaný sporák s plynovou varnou deskou a elektrickou troubou, kterou lze připojit na 3×230V? Požadavkem je nerezové provedení. Mě se prostě kombík v nerezu s možností třífázového přívodu nedaří najít. Všechno co jsem prošel mělo zřejmě vidlici, tedy pouze jednofázové zapojení. Případná cenovka cca 10 000

Odpovědi
aliendrone

Nikdy jsem neviděl KOMBINAČKU na 3 fáze. Běžně kombinované plynoelektrické sporáky maji 2 – 3 kW příkonu pro troubu, tudíž NENÍ třeba přivádět 3 fáze. A s topným výkonem 3000W si tak prťavá věc jako trouba PŘEBOHATĚ vystačí na všechny ty husičky a bábovky. To u CELOELEKTRICKÝCH je prozměnu 3f přívod nutností.

Tudíž bych se poohlédl po nějaké elektrické PÍCCE, třeba pro tvůrce keramiky či tak něco. 🙂

elkon

Je nesmysl požadovat u sporáku s plynovými hořáky třífázový přívod. Bylo by to zbytečné s ohledem na příkon a třídu A a proto se nevyrábí. Mezi nejlepší kombinované sporáky na trhu patří tento: https://www.al­za.cz/siguro-so-p350-combined-stove-inox-d6799347.htm#pa­rametry, pokud jde o bílý, pak https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/mo­ra-k-560-bw/.