Bořek Dvořák

Pomůžete s naceněním historických kachlových kamen?

Zdravím Vás, zejména milovníky starých věcí. Rád bych se zeptal na tipy, jak ocenit a kde a jak nabízet k prodeji historická kachlová kamna z druhé poloviny 19. století. Kamna máme z rodinné pozůstalosti. Dle slov kamnáře, se kterým jsme kamna poskládali takto na sucho, jsou kompletní.
Samozřejmě o bazoši, sbazaru a hyperinzerci vím. Spíš mi jde o tipy na nějaké komunity lidí vlastnící zámky, tvrze, kontakt na někoho z památkového ústavu a podobně.Děkuji všem, kteří se zapojí do diskuse. Obzvláště těm, kteří už třeba mají prodej takového věci za sebou.
---ANKETA--- Za jakou cenu byste kamna nabízeli?
---DOPLNĚNÍ– Kamna jsou vysoká cca 220 cm---

Odpovědi
Drap

45 000 a výše.

Z fotografie nelze určit velikost, plošné rozložení ani zachovalost. Podle popisu, pokud je poškození minimální a jsou kompletní je cena od 45 tis. přiměřená.

Edison

chybí možnost „jiná“. S naceněním podle jedno fotky nikdo nic nesvede. To chce odborníka a osobní mávštěvu.

zjentek

Hlavně chybí možnost „mně vždy vytočí, když fotku někdo vytočí. To se musím postavit a vytočit se v pase“.