mezara

Pomůžete mi prosím s angličtinou, 8.ročník?

Učím se na zítřejší písemku a rodiče mi poradit nemohou, protože anglicky neumí, všem děkuji za správné rady.
První nevím, když mám větu We have soup for lunch. Mám na správné místo dát příslovce always. Vím, že kdyby tam bylo have a zatím ještě jiné sloveso, tak to napíšu mezi ně. Ale u tohoto opravdu nevím jestli se to píše před have, jako u jiných sloves nebo za have, jako u is, are.

A druhé by mě moc zajímalo, jak z tvaru clean her shoes udělám větu. Ta kladná věta by měla být Yes, she has to clean her shoes. Nevím jestli se sem píše her nebo jiný tvar.
Doplňuji:
Moc děkuju za pomoc.

Nejlepší odpověď
quentos

příslovce typu always, never, often… se píší před have, tedy: We always have soup for lunch.

Podle toho, jaká má být česká předloha – co tam máte použít (průběhový čas? prostý čas? modální sloveso?) „Yes, she has to clean her shoes“ by znamenalo „ano, musí si čistit boty“. Pokud je to to, co jste měli napsat, tak je to správně. „Her“ v tomto případě znamená „své“ (doslova „její“) – jiný tvar tam nani nejde.
Doplňuji:
Odpověď dennise je chybná.

  1. always se nedává před sloveso vždy – jen někdy, viz výše.
  2. Have she to clean her shoes? je BLBOST. Otázka „musí si čistit boty?“ by zněla „Does she have to clean her shoes?“ – otázku u slovesa have tvoříme pomocným slovesem „do“, k němuž ještě ve 3. os. j. č. přibude -es.

Další odpovědi
dennis15

Nejsem profesionální překladatel ani rodilý mluvčí, ale myslím si, že by to mělo být takto:
We always have soup for lunch. To always se dává hned za podmět, tím to příslovce zdůrazníme.

U toho druhého jsem pochopil, že asi potřebuješ utvořit otázku z dané odpovědi. V takovém případě by řešení znělo následovně: Have she to clean her shoes?
Doplňuji:
Doplnění – promiň udělal jsem chybu – Has she to clean her shoes?

quentos

ď koukám, že jsem se dopustil nepřesnosti. Frekvenční příslovce (always, never, often…) se píší před have, ale pouze tehdy, má-li význam slovesa „mít“. V ostatních případech (např. v předpřítomném čase, kdy zastává funkci pomocného slovesa) se kladou mezi have a plonovýznamové sloveso (např.: have always loved her.). Platí i pro složeninu „have got“, která vlastně z předpřítomného času vznikla. Ale jak jsem pochopil z otázky, předpřítomný čas Vás zřejmě ještě netrápí… tolik pro upřesnění.

quentos

dennis: ani po doplnění to není správně!!
Znovu – správné znění otázky: Does she have to clean her shoes?

Když si nejsem jistý nebo danou věc neumím, tak neodpovídám. Nepoškozujme tazatele chybnými odpověďmi!