annas

Pomůžete mi najít zdroj, v němž se uvádí, kolik je na světě Lidic?

27. 6. 1942 atentát na Heydricha – jeho důsledky – vypálení Lidic. Svět si tragédii připomíná třeba tím, že rodiče dali svým dětem jméno Lidice, Lidicita, Lidy …

Nejlepší odpověď
dědapetr

SEZNAM MÍST, KTERÉ PŘEJALY JMÉNO LIDICE
města a obce
St. Jerónimo – Lidice, D.F. Mexiko Lidice, Illinois, USA Lidice, Brazílie Lidice, Panama
městské čtvrti
Caracas, Venezuela Lima, Peru Regla, KubaGan Yaoneh, Izrael
náměstí, ulice, pomníky, sady, školy a spolky
Santiago, Chile Montevideo, Uruguay Callao, Peru Molo, Peru Havana, Kuba Caibarien, KubaPhilips, Wisconsin Tabor, Jižní DakotaValparaiso, Chile Budapešť, MaďarskoBogota, Columbie Londýn, Velká BritánieGolla, Velká Británie Brémy, SRN

Na památku zničených Lidic bylo pokřtěno mnoho dívek z celého světa jménem Lidice
http://www.lidice-memorial.cz/wor­ld_cz.aspx

Další odpovědi
vagra

Jsou jich stovky, možná tisíce. Některé jsou školou povinné, jiné jsou už babičky. Nejsou to jména vesnic, ale žen. Rodiče jim to jméno dali, aby tak ucitili památku tragédie z roku 1942.

Viz zdroj

Zdroj: http://kultura­.idnes.cz/pani-lidice-a-jeji-pribeh-konecne-jsem-videla-misto-podle-ktereho-se-jmenuji-16i-/filmvideo.as­px?c=A100802_174321_fil­mvideo_tt

žolik

každý rok si připomíname co se odehrálo,kdysi dávno,jsou jenom jedny,to vím určitě(((