zjentek

Pomůže psychice opuštěného psa, pokud mu jeho pán bude pravidelně zanechávat svou pachovou stopu okolo nového teritoria?

Pokud devítiletou fenku po osmi letech odtrhli a odvedli od jejího pána, pomůže jí alespoň nějak, když ten jí v místech, kde se nyní fenka vyskytuje, bude pravidelně zanechávat alespoň svou pachovou stopu? Ví někdo něco podrobnějšího o psech a jejich psychice v tomto ohledu? Dík.

Anebo napadají někoho ještě i jiné způsoby ..... (pomoc, podpora, láska… tady pro toto ani nemám slovo), co dalšího by se dalo pro fenku v této situaci ještě udělat?

Díky bezzubým zákonům přišla fenka o svého pána, s kterým žila a poznávala svět NON STOP osm let! ;(

Není kde se obrátit, nobody care… ;(

Odpovědi
Drap

Myslím, že takový přístup spíše uškodí. Bude ji to rušit v získání návyku na nové prostředí.

Mc Merkurion

… jen jí to zhorší situaci >>> raději zmizet > „zmizí z očí, zmizí z mysli“ … více v IP …