Kryšpín

Pomůže k obraně umístění raket v Polsku i ČR?

Gazeta Wyborcza uvedla, Polská vláda uzavřela dohodu o umístění amerických raket na polském území, v případě napadení z Ruska by to pomohlo i České republice k obraně, či nikoliv.

Nejlepší odpověď
Drap

K obraně sotva, umístění raket však udělá další krok k vyvolání válečného konfliktu.

Další odpovědi
led

K priamej obrane USA nie, ale k obrane záujmov veľkokapitálu USA ano. Veď si treba uvedomiť, okrem tzv.strategického umiestnenia vojsk a výzbroje USA, postihnuté štáty musia za „svoju ochranu“ platiť.
Nehovoriac o politickom dopade na oblasť Strednej Europy.

Ako sa hovorí v Indii:
„dovtedy ťaháš tigra za chvost, až ti ruku odhryzne“.
Kto je ten, kto ťahá tigra a kto je Tiger, snáď už nemusím písať.

A pre naše štáty platí:
„Kto chce jazdiť na tigrovi, nesmie z neho zosadnúť“

Ak si niekto spomenie na históriu a prenesie do súčasnosti tak mu bude stačiť:
v starých časoch z ľudí národov a štátov strednej a východnej Europy sa formovalo vojsko Janičiarov.
Pozrite sa na súčasnosť a zamyslite sa

Mc Merkurion

… kdsyž jsou emerický, tak jsou na obranu, bejt to ruský, tak jsou útočný >>> že to ale posílí naši bezpečnost, tomu věří opravdu jen blázen, naopak, zařadí nás to na přední pozice na protiútok, to pochopí každej …

… jen jsem si vzpomněl při otázce na ty různý školení a cvičení při jaderném útoku, jak se má člověk zachovat … jeden učitel nás tehdy školil a povídá: „pořádně se dívejte, víckrát už to neuvidíte“ …

ivzez

Další tvrzení bez odkazu!
Odpovím po doplnění odkazu na zdroj informace.
(A příště už nejspíš nahlásím.)

dr.luha

Takováto zařízení se primármě stanou terči odvetných úderů…

annas

K obraně čeho, nebo koho?

Kryšpín

Ivzes, odkaz Gazeta Wyborcza.pl a dohoda Polské vlády, jinak generál Petr Pavel který měl vysokou funkci v NATO rovněž varuje před nebezpečím z Ruska, tudíž poláci dělají moudré opatření

EKSOT123

Kryšpín moudré opatření by to bylo,kdyby byl v Rusku Stalin. Dnes je situace dost jiná,i když Rusové ještě úplně nezmoudřeli. Kromě nejasných amerických zájmů jde spíš o to,že Poláci mají špatné historické zkušenosti z Rusy, jako zábor části území, nevyjasněné okolnosti havárie letadla v Katyni, asi více věcí,já to moc neznám. Jen jsem víckrát sledoval,když spolu na netu, třeba v komentářích k písničkám na Youtube diskutují Poláci,Ukrajinci a Rusi, bývá to bohužel ostré a nepřívětivé.

ivzez

Mínila jsem odkaz na konkrétní článek (to je Vaše stálá slabina → tvrdíte něco bez podkladu).

V otázce píšete o umístění raket v Polsku i ČR → pochybuji, že to Gazeta Wyborcza.pl takto napsala, proto jsem požádala o odkaz.