PierreCurie

Pomoc s opylováním

Jakým způsobem dochází k opylování květů tulipánu? Uveď možné
opylovače.
Jak je květ tulipánu přizpůsoben k přilákání opylovače?
V čem spočívá vzájemná prospěšnost mezi tulipánem a jeho opylovačem

Nejlepší odpověď
anonym

Anonyme, tohle je zase úkol do školy? A co tak se to naučit sám?
Květ tulipánu má bliznu a pylové tyčinky. Z těch hmyz přenáší pylová zrnka na bliznu – to je proces opylování. Kolem tulipánů létají motýli, včely a čmeláci. Hmyz saje z květů nektar a na svých nožkách roznáší pylová zrnka i na jiné květy a u včel i do úlu.
Květy hmyz lákají svými barvami a vůní. Prospěšnost takové činnosti si nuž vyvoď sám.

Další odpovědi
anonym

Akorát masožravé rostliny to mají jináč, ti nemají blizny, ani lodyhy, a jak uvidí opylovače tak ho hned sežerou. :)

IK

Je tu ještě nektárium, většinou se učíme o tyčinkách a pestíku, pak se tu nějak vezme nektar…tak se mrkni co to nektárim je

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mor­fologie_květu

venkovan

Možné opylovače jsou:
štěteček, holící štětka, zubní kartáček, vousy, nos, prsty, peří, molitan. V extrémních případech i některý hmyz.
Květ opylovače přitahuje vidinou zisku z nového kultivaru, případně zvědavostí zda voní. Některý hmyz se ještě podle některých vědců nechá zlákat barvou. Nicméně, je to jen teorie, hmyz není tak ukecaný aby na sebe všechno vyzvonil.
Prospěšnost : v ješitnosti opylovače. Má nový kultivar a tím i zdroj obživy.

Dragy

Oh, zajímavé že na tohle se mě ptala spolužačku kvůli byologické olympiádě…To proboha nevíš z hlavy?!