david22

Pokusím se přeformulovat otázku: Myslíte si, že je Max (nebo Maxa) německé PŘÍJMENÍ ?

Doplňuji:
Díky všem za odpovědi!!!

arygnoc> takovou odpověd mám nejraděj … 1 .dubna už bylo

Nejlepší odpověď
annas

Odpověděla jsem Vám, že příjmení vzniklo z křestního jména, které je řeckého nebo latinského původu. Z toho plyne, že se neužívá jen v němčině, ale i v jiných jazycích.

Další odpovědi
Děda Louda

Může být použito jako příjmení německé, rumunské, české, španělské, ruské, francouzské, nebo jakékoli jiné.

bolak

jo, dostal jsi odpověď že příjmení vzniklo z křestního jména a já ti hodil odkaz na křestní jméno, tak co sakra ještě chceš? :))

Jo, a jaktože dědalouda dostal palec od dědapetr? není to nějaká protekce?

Děda Louda: vy jste bratři?

arygnoc

hm.
výskyt mena MAX na Slovensku:
Priezvisko MAX-GROS sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1, v lokalitách:
KOLAČNO, okr. TOPOĽČANY (od r. 1996 PARTIZÁNSKE) – 1×;
Priezvisko MAX-GRÓS sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1, v lokalitách:
KOLAČNO, okr. TOPOĽČANY (od r. 1996 PARTIZÁNSKE) – 1×;
Priezvisko MAX sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 69×, celkový počet lokalít: 16, v lokalitách:
ZEMPLÍNSKE HÁMRE, okr. HUMENNÉ (od r. 1996 SNINA) – 28×;
MICHALOVCE, okr. MICHALOVCE – 8×;
HUMENNÉ, okr. HUMENNÉ – 6×;
KAMENICA NAD CIROCHOU, okr. HUMENNÉ – 4×;
NECHVÁLOVA POLIANKA, okr. HUMENNÉ – 3×;
NOVÁ VES NAD ŽITAVOU, okr. NITRA – 3×;
SNINA, okr. HUMENNÉ (od r. 1996 SNINA) – 3×;
KARLOVA VES (obec BRATISLAVA), okr. BRATISLAVA – 3×;
BOŠIANSKA NEPORADZA (obec NEPORADZA), okr. TRENČÍN – 2×;
PARTIZÁNSKE, okr. TOPOĽČANY (od r. 1996 PARTIZÁNSKE) – 2×;
ZÁPAD (obec KOŠICE), okr. KOŠICE – 2×;
BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, okr. TOPOĽČANY (od r. 1996 BÁNOVCE NAD BEBRAVOU) – 1×;
BELÁ NAD CIROCHOU, okr. HUMENNÉ (od r. 1996 SNINA) – 1×;
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM, okr. TRENČÍN (od r. 1996 NOVÉ MESTO NAD VÁHOM) – 1×;
TVAROŽNÁ, okr. POPRAD (od r. 1996 KEŽMAROK) – 1×;
DARGOVSKÝCH HRDINOV (obec KOŠICE), okr. KOŠICE – 1×;

(je to skopírované, ja nekričím)

;)
Doplňuji:
:))

srry.
Nemal som v úmysle robiť si srandu.
Chcel som iba dokumentovať výskyt mena – a to sa stalo.
Nevidím dôvod, prečo by malo byť meno MAX nemecké.
Vyskytuje sa snáď vo všetkých krajinách (no dobre, v Číne či Kórei, či krajinácj nepíšucích latinkou možno nie).
Nepýtate sa na pôvod, skôr konštatovanie.
Odpoveď je teda nie.

Děda Louda

Děda Louda a dědapetr jsou si navzájem dědy, narozdíl od některých dědků.