Anikitos

Pokud v celé vesmírné existenci nic nevzniká ani nic nezaniká, vše se jen mění, tak to platí i na myšlenky?

Nic nemůže vzniknout z ničeho. Myšlenky se pochopitelně nacházejí v mozku, ale nemohou z něj přeci vznikat jen tak. Možná, že každá myšlenka je výsledkem toho všeho, co se nám doteď přihodilo, to ale taky ještě neznamená, že by mohly vzniknout z ničeho.

Myšlenky jako takové jsou abstraktní, nehmotné, ale jsou skutečné, tím pádem se na ně musí vztahovat i zákon přeměny (že nic nevzniká z ničeho a v nic se ani neobrátí).

Já vím, já vím. Řeknete, že nepochází z ničeho, ale z mozku. Ovšem to by je mozek musel vytvářet a nepřeměňovat a v takovém případě by vznikaly z ničeho a v nic se pak i obrátily (buď potom, co na to daný člověk přestane myslet anebo po jeho smrti).

Např. Nikola Tesla si myslel o myšlenkách toto: „Můj mozek je pouze příjemce, ve vesmíru je totiž jádro, které obsahuje všechny vědomosti, sílu a inspiraci. Do tajemství tohoto jádra jsem nepronikl, ale vím, že existuje.“

Myšlenky, i když ve své podstatě nehmotné (vyskytující se jen u živých bytostí) by pak byly jediné ve vesmíru, které vznikají. A to je v rozporu i se samotnou jednotou vesmíru.

(Jestli chápete, jak to celé myslím) :'DD

Ještě podotázka: myslí zvířata? Kolikrát někde píšou, že všichni tvorové kromě člověka jednají jen z pudových podnětů. Ale zvířata, alespoň některá mají paměť ne? Pamatují si některé události, jiná zvířata či některé lidi – v takovém případě musí mít něco uloženo v paměti, nějaké myšlenky nebo alespoň pocity. Ale když tedy mají paměť, pak mohou i myslet… ne třeba na takové úrovni jako člověk, ale mohou alespoň základně „uvažovat.“

Nejlepší odpověď
annas

Zikusste si přečíst odpvoědi na podobnou otázku.

!Myslíte si, že zvířata přemýšlí o tom, jak vznikl svět, proč tu jsou a tak?!
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-zvirata-premysli-o-tom-jak-vznikl-svet-proc-tu-jsou-a-tak

Jsou uvedené něktkeré zpsůloby, jak zvířata přemýšlejí, samozřejmě jinak než lid.

„í.Možná nebudeme schopni pochopit, jak zvíře myslí, stejně jako možná nikdy nebudeme schopni pochopit, jak myslí naši přátelé nebo rodina! Ale je důležité si pamatovat, že jsme jen jedním z mnoha druhů a mnohé z těchto druhů zvířat, stejně jako my, mají vědomí a jsou jsou schopni cítit také emoce a bolest nebo potěšení.“

Odkazy jsou u odpovědi.

"Vše, co člověk vytvořil, vzniklo z myšlenky. Svět kolem nás je takový, jak o něm smýšlíme, a svůj život si často nevědomě svými myšlenkami sami utváříme

„Zatím není jasné, zda, jak a do jaké míry mohou naše myšlenky působit na hmotný svět okolo nás. Určitě ale víme, že pomocí myšlení a představivosti můžeme ovlivnit naše vnímání reality i to, jak se nám podaří naložit se svým vlastním životem,“ říká psycholožka Martina Porkertová, která je přesvědčena, že sen se změní v přání v momentě, kdy jej vyslovíme, tedy promyslíme, jasně zformulujeme a řekneme si jej v duchu, nebo i nahlas. atd."

https://psych­ologie.cz/sila-myslenky/

„Co je rychlejší než světlo? No přeci myšlenky a mentální představy! “

„Vědci v šoku – objevili částice rychlejší než světlo atd.“

Nový objev. Víc v odkazu.
http://inner-light.ning.com/

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-rychlejsi-myslenka-nebo-svetlo

Další odpovědi
ivzez

Ne, podle mne to na myšlenky neplatí.

Zvířatům bych schopnost „uvažování“ (ani v uvozovkách) nepřisuzovala.
(Vím, že se tímto názerem nejspíš někoho dotknu.)

led

Nezaniká, ale ako energia sa transformuje v inú energiu.

Michala11

Mozek je nejtučnější orgán v lidském těle- to je spousta energie a spotřebovává i velké množství cukrů. A kdo ví kolik energie přijímáme z vesmíru! I nevyslovená má obrovskou sílu, když dokáže změnit strukturu vody: Masaru Emoto a jeho pokusy s vodou jsou neuvěřitelný a krásný.

EKSOT123

Myšlenka sice vzniká, je iniciovaná zkušenostmi a okolnostmi, ale pokud ji tvor neodmítne, přijme ji za svou, tak nezaniká. Podílí se na utváření duše a působí i na okolí. Mozek je spojen s duší a duše nese myšlenku dál, i po rozpadu mozku. Duše, podobně jako přijaté myšlenky, taky vznikají a nezanikají, jak to chápou věřící. K věčnosti zvířecí duše a potažmo zvířecí myšlenky křesťanství nic neříká, vše jsou jen názory. Ale zvířata podle svých omezených schopností myslí, pamatují si, cítí, jsou empatická, rozhodují se, mají svůj úsudek. Dokonce se ve velmi omezené míře i rozhodují mezi dobrem a zlem. To už nejsou jen názory, ale praxe. Pár vtipů v diskusi

klumprt

Myšlenka potřebuje nosič. Mozek, kniha, CD disk, filmový pás atd. Se zánikem posledního nosiče myšlenka zaniká. Resp. se zánikem způsobilosti nosiče myšlenku nést.

EKSOT123

Vtipy o zvířatech:
Přijde kůň do knihovny a povídá knihovnici: „KNÍ-HAHÁ.“ Knihovnice usoudí, že chce knihu, jednu mu tedy podává a kůň odchází. Asi za deset minut se ale vrací a poněkud znepokojeně říká: „KNÍHAHÁ.“ Knihovnice si pomyslí, že chce nejspíš jinou knihu. Tu první si tedy bere k sobě a dává mu novou. Kůň znovu odchází, ale pár minut nato je opět zpátky, tentokrát s velmi znepokojeným a hlasitým řehtáním: „KNÍHAHÁ!“ Knihu pokládá na pult a zírá na knihovnici, čekaje na další svazek. Knihovnici se to celé nezdá, a tak ho po vydání třetí knihy sleduje ven. Zvíře probíhá parkem a zastavuje se u rybníčku. V něm na leknínu trůní žába. Kůň jí knihu podává, žába ale kroutí hlavou: „BRAK BRAK!“

V restauraci sedí u stolu dva muži a jeden pes a hrají karty. A ten pes hraje velmi dobře. Ostatní hosté se jich ptají: „Tedy, to je asi velmi chytrý pes, že?” „Ani moc ne,” odvětí karbaníci. „Když mu přijdou dobré karty, vždycky vrtí ocasem!”

Zvoní telefon. Zvedne ho pes a povídá: „Haf!”
„Haló? Co prosím?” udiveně odvětí volající.
„Haf!”
„Nerozumím vám.”
„Haf!”
„Jakže, prosím?” diví se muž.
Pes na to podrážděně: „H jako Hugo, A jako Adam, F jako František. Haf!”

Policajti zastaví auto, za jehož volantem sedí bernardýn.
„Zbláznil jste se?“ osopí se na vedle sedícího muže.
„Já za to nemůžu, stopoval jsem a tenhle jedinej mi zastavil.“

Na venkově: Na silnici mezi lány polí se zastaví škodovka, ještě třikrát škytne a chcípne. Naštvaný řidič vyleze z vozu, otevře motor a zkouší do všeho ťukat a tahat za cokoliv, protože tomu vůbec nerozumí.
V tom přiběhne bílý kůň, zastaví se a směrem k řidiči suše prohodí: „To bude rozdělovač.“ A odběhne pryč.
Řidič tupě zírá s otevřenými ústy, stále nemůže uvěřit. Pak mávne rukou a zkusí vyčistit ten rozdělovač. Otočí klíčkem v zapalování, – a auto naskočí. V nejbližší vesnici si dává v hospodě oběd a nedá mu to a popíše vrchnímu příhodu. Vrchní reaguje: „Ale to máte z pekla štěstí. Von tady pobíhá ještě černej kůň a ten tomu vůbec nerozumí.“

Přijde do baru týpek, že by si rád dal pivo, ale nemá na zaplacení. Že má ale cvičenou žábu a potkana. Barman mu dá pivo a ať se předvede. Týpek posadí potkana k elektrickým varhánkům a potkan na ně začne hrát. Žába sedící vedle potkana se hned chytí a začne na tu melodii zpívat lidským hlasem. Všichni jsou nadšení a jeden chlápek volá: „Dám ti litr za tu žábu.“ Týpek hned souhlasí a obchod se uskuteční. Barman pak týpkovi říká: „Jsi blázen, za tu žábu bys mohl dostat daleko víc!“ Ten odpoví: „Ta žába je úplně obyčejná, ale potkan je břichomluvec!“

Na domě se objevil inzerát: „Mluvící pes na prodej.“ Chlap tam šel a majitel mu řekl, že pes je vzadu na dvorku. Tak chlap šel a zeptal se toho psa: „Ty umíš mluvit?“ „No jasně!“ řekl pes a okamžitě se rozpovídal: „Já jsem ten svůj dar zjistil poměrně brzo. Chtěl jsem pomoci naší americké vládě. Řekl jsem o mé schopnosti CIA a ti mě začali používat. Jezdil jsem z jedné země do druhé, sedával jsem v jednacích místnostech, poslouchal jsem světové vůdce, co si povídají, protože si nikdo nemyslel, že by je mohl odposlouchávat pes. Byl jsem jeden z nejužitnějších agentů CIA. Ale to cestování po světě mě unavilo a jelikož jsem nijak nemládl, chtěl jsem se usadit, podepsal jsem práci na letišti. Tam jsem pracoval jako tajný agent. Potloukal jsem se okolo podezřelých týpků, poslouchal, co si povídají. To byste nevěřil, na co jsem přišel, dostal jsem i několik medailí. Pak jsem se oženil, měl jsem kupu štěňat a teď jsem v důchodu.“ Naprosto šokovaný chlap byl úplně paf, šel za majitelem a ptal se ho: „Kolik chcete za toho psa?“ A majitel říká: „Dejte mi deset dolarů a je váš.“ „Cože? Prosím vás, přece takhle výjimečného psa vy prodáváte takhle levně? Proč?“ „Protože to je šílený prolhanec. Nic z toho, co vám teď říkal není pravda!“