Hungalabunga

Pokud jsou v bermudském trojúhelníku výkyvy gravitace kde potom hledat ztráty?

Nahoře nebo dole? (Letadla, lodě,ponorky,atd)
Co vy na to?

Nejlepší odpověď
Drap

Odkud je ta informace, že tam gravitace kolísá? To se ti zdálo?

Další odpovědi
aliendrone

Heh – a JAKÉ ztráty? Když plivnu chrchel na zeď, také nebude ideálně homogenní a hladký, kde bych měl v případě nerovnostních výkyvů hledat nějaké „ztráty“? ;) :D

Kelt

Gravitace působí v celém vesmíru a pokud platí nějaké zákony zachování energie, hmoty, pole, náboje a podobně, tak ta ztráta může být v nějaké černé díře, nebo na velice vzdáleném místě. A konečně o té gravitaci toho ještě moc nevíme.

Kepler

Výkyvy gravitace v BT je hoax, resp. výmysl senzacechtivých pisálků a konspiračních teoretiků. Gravitaci nelze nějak ošulit nebo regulovat.

anonym

Zřejmě narážíte na projekt GOCE Evropské vesmírné agentury … ano ten skutečně zmapoval proměnlivou sílu gravitace na povrchu planety, viz článek https://www.e­sa.int/cze/ESA_in_y­our_country/Czech_R­epublic/Zemetre­seni_zatraslo_i_se_zem­skou_gravitaci a výsledná mapa zde https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/GOCE

Jsou to ale mimořádně malé odchylky které na lodě, letadla ani ponorky nemají sebemenší vliv 🙂 nemluvě o tom že v oblasti bermudského trojúhelníku se v gravitačním poli podle této naměřené mapy nevyskytuje žádný nečekaný výkyv. Zjevné je pouze to, že nejslaběji působí gravitace uprostřed Indického oceánu, nejsilnější je naopak v oblasti pólů – bermudský trojúhelník se nachází poměrně dost daleko od obou těchto extrémů.

EKSOT123

BT je vůbec nějaké divné místo. Třeba i to, že v Sargasovém moři se třou úhoři. Prý tam chodí Chuck Norris na záchod a od toho všechny ty problémy.
Ale mírné gravitační anomálie se zřejmě tu a tam vyskytují.

aliendrone

MÝLÍŠ SE, Chuck Norris NECHODÍ do Sargasového moře na záchod, nýbrž Sargasové moře „dobrovolně“ chodí za Chuckem Norrisem, když si tento velikán chce ulevit! ;) :D :D