Complex

Pokud si člověk bere vězeňkyni, tak co by si měl pohlídat v předmanželské smlouve?

Odpovědi
Edison

Je to přece jedno. Smlouva není nutná, je jen možná. A dát do ní lze cokoli, co není proti zákonu.

autacek

Pokud si člověk bere vězenkyni, svědčí to především o jeho mdlém rozumu. Možná by stálo za to počkat, až bude napravená na svobodě.

ivzez

Slovo smlouva je odvozeno od slova smlouvat nebo naopak? → to
teď není podstatné. Podstatné je to smlouvání, dohodnutí, apod. Ve
smlouvě by mělo být to, na čem se oba partneři dohodnou.

(Nelze do smlouvy vnutit něco jednostranně, na to by
druhá strana nepřistoupila → smlouvu by neuzavřela.)

A je v podstatě jedno, jestli si někdo bere vězenkyni…