Avatar uživatele
jjj123456789

Pokud se někdo chce stát muslimem, může odříkat šahádu v čestině, nebo to musí být arabsky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Agneta, anonym před 3424 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Čeněk: Pouť je až potom.

Podle mě, jestliže Alláh umí česky, tak by to mohlo stačit česky. Čímž se dostáváme k otázce: Umí Alláh česky?
Podle mě Alláh neexistuje, pročež není způsobilý nabývat jakýchkoli dovedností, včetně ovládnutí českého jazyka. Co není, nemůže nic umět. V tomto světle se jeví jako důležitější, co si myslí stávající muslimové. Na stránce http://sharia4czechi­a.com se lze dočíst, že šahádu možno pronést i v soukromí, přítomnost svědků není třeba. Takže se muslim – kandidát může mezi souvěrci pouze ohánět tvrzením, že to už pronesl, a to by jim mělo stačit. Můžou se ovšem ptát, jakým jazykem to muslim – kandidát pronesl, což by značilo, že je to pro ně důležité a zřejmě preferují arabskou verzi. V takovém případě bych jim řek, že jsem se to naučil arabsky, pronesl jsem to, ale už jsem zapomněl, jak to přesně bylo.
Tímto způsobem si určitě takový kandidát udrží nadále mezi souvěrci vysoký kredit. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Myslím, že ti teď bude Islámská obce v Česku velmi vděčná (nechceš si koupit nové auto?, rádi ti ho koupí) za propagaci Islámu :DDD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rigormortis

Pokud někdo chce být křesťan, musí číst bibli v latině?
Jde o to jakým způsobem je víra vykonávána.
Osobně si myslím, že by to mělo být v originále. Ostatně muslimové věří přeci originálnímu znění slova Muhammada, takže už i překlad může být určitým způsobem pokroucený.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
England1522

Chcete něco říct?

Allah neexistuje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Musí alespoň jednou vykonat svatou pouť do Mekky každý po svých.
Doplňuji:
Česká republika je pro muslimy zcestná,musí jít tam kde jim pšenka pokvete bez dětinské umíněnosti k samému ohnisku porozumění až k černému meteoritu,kde vyzařuje čistota Oláha,čech nikdy nebude vnímat jako Oláh,čech se stane Oláhovým džípem po arabovi.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

před přestoupením na islám je potřeba se nejdřív nechat vykastrovat…

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

…a lobotomii

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
rigormortis

Je zvláštní jak někteří lidé dokáží tak snadno odsuzovat víru, jako tady islám, tak v islámských zemích křesťanství?
Zkuste si nejdřív něco o islámu zjistit než začnete křičet.

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jjj123456789

buď v klidu, jsem dušeně zdravý, jen mě to zajímalo

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek