Rokio

Pokud se k nám domů vloupají dva lupiči s pistolemi a já na ně půjdu s kuchyňským nožem, půjde o nepřiměřenou ohranu?

Nůž je příliš slabá zbraň proti střelným zbraním. Znamená to, že bych se bránil nepřiměřeně a mohl bych jít do vězení za nepřiměřenou obranu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne, pravděpodobně by nešlo o nepřiměřenou obranu, ale o pěknou hloupost. I když záleží na dalších okolnostech.

Další odpovědi
Drap

Ne, nebudeš v takovém případě trestán, pokud ovšem přežiješ.

aliendrone

Klid, půjde jen o extrémní blbost a ta trestná není. (Pochop, to by většina lidí na světě seděla v krimu). Nicméně blbost automaticky neznamená beztrestnost, jakkoliv ji LZE u soudu zohlednit. Pokud tě soudní znalec neuzná mentálně způsobilým, tak do vězení nepůjdeš. Půjdeš do pakárny a VĚŘ MI, že zatímco z vězení tě po odpykání výše trestu MUSÍ PUSTIT, tak pakárna se LEHCE může změnit na DOŽIVOTNÍ. 😁