dust8

Pokud se bude nadále plně používat ropa, tak dojde za cca 43 let dle této statistiky?

15,791
Days to the end of oil (~43 years)

Zdroj: https://www.wor­ldometers.info/

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ten výpočet je postaven na dvou předpokladech:

  • nenavýší se známé zásoby
  • spotřeba bude stejná

Oba jsou nereálné, takže výpočet je zavádějící – nemá smysl dělat přesný podíl dvou neúplných čísel.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že to platí pro současně známé geologické zásoby ropy a za předpokladu současné spotřeby. Ve skutečnosti budou nacházena další ložiska, nebo se budou využívat i ta, jejichž těžba zatím není rentabilní a zároveň spotřeba časem začne klesat. Takže by měla vydržet déle.