Rokio

Pokud řidič srazí laň běžící přes silnici, musí jí poskytnout první pomoc?

Když se stane dopravní nehoda, tak musí řidič vždy poskytnout první pomoc zraněným. Mám pravdu, či ne?

Pokud tato laň zemře, kdo jí zaplatí pohřeb?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. většina řidičů není schopna poskytnout „první pomoc“ zvížeti, aniž by se vyhnula nebezpečí z toho pro ně plynoucího – v takovém případě poskytovat první pomoc nemusí (navíc první pomoc je ve většině střetů se zvěří pro zvíře pomocí poslední), ti, kteří to umí, vědí…
  2. zvíře „nezemře“, ale zhasne…
  3. „pohřeb“ zajistí (a případně zaplatí) ´majitel´ zvířete – v případě divoce žijících zvířat je to místní myslivecké sdružení…

___
Každou takovou nehodu je řidič povinen hlásit PČR – a ta se o další postará…
😉