Hufnágl

Pokud policie zabaví nějaké zboží (alkohol, boty, oděv, cigarety, drogy), co se s ním potom děje?

Odpovědi
Kepler

Je známo, že drogy berou hlavně celníci. Jinak se takové zboží zničí a něco se dostane do aukcí. Nepochybuji o tom, že se část taky „nechá zmizet“, a je zřejmé, kam to asi „zmizí“.

Edison

To jde o to, z jakého důvodu.

Pepa25

Zákon č. 279/2003 Sb. „stanoví postup při výkonu rozhodnutí o zajištění majetku nebo jeho určené části pro účely výkonu trestu, výkonu ochranného opatření zabrání části majetku nebo uspokojení nároku poškozeného v trestním řízení a při správě takového majetku, jakož i při správě věcí a náhradních hodnot vydaných, odňatých nebo jinak zajištěných v trestním řízení“

Zdroj: https://www.cen­za.cz/o-nas/

Edison

Keplere, většina zboží pochází z krádeží, takže se vrací původním majitelům!

Hufnágl

Edison
Z trestné činnosti.

Edison

Podstatný je důvod. Ani ne tak z jaké činnosti (to je prakticky vždy). Jinak se zachází třeba s drogami, jinak se zbožím třeba průmyslovým, jinak s padělky, jinak s materiálem třeba nebezpečným… Všechno má svá, velmi odlišná pravidla.