Avatar uživatele

Pokud nyní parkujete venku, berete si baterii domů?

Takže jako obvykle na této poradně - kodl napíše absolutní nesmysl a je za to ohodnocen, u moderních aut to samozřejmě normálně jde a nic si nerozhasíš. Nebo mi něco za 20 let práce v autorizovaném servisu uteklo, kodle?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

To u nynějších moderních aut ani není možné, po odpojení baterky se všechno možné rozhasí. Tzn. autorádio, řidící jednotka...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Neberu, nemám k tomu důvod.


Avatar uživatele
Zlatý

Já jí doma držím palce, ať to vydrží!


Avatar uživatele
Zlatý

Neberu. Neni k tomu důvod.


Avatar uživatele
Pokročilý

Neberu, ale kazdy vecer se modlim ke vsem bozstvum, aby rano byla nazivu.


Avatar uživatele
Zlatý

Neberu. Udržuji si AKU a zapalovaní ve 100% stavu. Pak není problém. Když vidím, že je již slabá, měním ji včas , protože vím , že v zimě jsou pak problémy. Jinak do servisu, ve kterém pracují podobní automechanici bych nedal ani koloběžku.

Kdyby jsi byl dobrý mechanik, měl by jsi vědět, že každé auto se chová jinak.
Škodovky nekupuji, nicméně vím, že i u některého druhu Fabie jsi auto již nenastartoval a musel jsi volat servis. Auta lepšího levelu to tak mají stále.
Je na to fígl, který ty ale neznáš. Před odpojením baterie připojíš na kabely alespoň plochou baterii, ta stačí udržovat řídící jednotku v pohotovosti a teprve potom odpojuješ baterii k výměně, pokud ti ji tam řídící jednotka dovolí dát.

U každého auta, které má řídící jednotku, při odpojení baterky a znovu připojení dochází k resetu řídící jednotky. Ona se zase naučí sice jezdit, nicméně mělo by se auto nechat na volnoběh zahřát do provozní teploty a teprve potom vyjet. Nebo počítači šeptáš do ouška za jízdy kde je volnoběh. To neumím. Odblokování autorádia nestojí za řeč. To v jízdě nebrání.
Takže mistře mechaniku, každé auto to má jinak a tady je také každý jiný.


Avatar uživatele
Pokročilý

kodl67 : Nechápu za co máš ty 4 palce ... Ještě nikdy se mi nestalo , aby se mi všechno kvůli baterce rozházelo . Možná máš teda modernější auta , než ty co k nám jezdí do servisu ... Tohle je asi tak logický, jako když bys chtěl měnit Pneu a sundaval bys k vůli tomu i MacPhersona .
K Otázce : Neberu si jí .


Avatar uživatele
Stříbrný

Neberu. V současnosti nejsou ceny akumulátorů tak hrozné abych dosluhující aku opečovával. Zkušenost mi říká, že pokud aku jednou klekne, pak jej sice párkrát mohu oživit, ale stejně mně brzo zas někde nechá ve štychu. A akumulátor v dobrém stavu to venku vydrží.

Není pravda, že odpojení baterky vše rozhasí. A také není pravda, že se nic nestane. Nemělo by se stát, že auto po odpojení baterky bude na servis. Ale třeba některá autorádia se zablokují (což může být nepříjemné pokud máte auto z třetí ruky a dokumentů se dochovalo pomálu) a další reakce auta záleží na konkrétním typu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

laybor: kodl má částečně pravdu, aspoň s tím autorádiem. Z vlastní zkušenosti vím, že po odpojení autorádia od napětí se zruší i naladěné předvolby. Při dvacátém odpojení rádia je nutné znovu zadat kód (informace ze servisu). Měl jsem auto z druhé ruky a kód jsem neznal, takže jsem byl v pr...

Avatar uživatele
Bronzový

kodl67

Já se tady nemíním s nikým dohadovat.Kdo chce,informace si najde.
Kromě rádia si řidicí jedn.znovu musí načíst informace z různých čidel,tzn.že po zapojení baterky jde blbě např.volnoběh,padají otáčky atd.Trvá to obvykle pár km.Vymaže se palub.počítač taky,někdo má bezklíč.otevírání taky,to nějak bez baterie nefunguje...víc k tomu nemám co dodat.Snad jen že u aut se pohybuju víceméně 25 let.

Avatar uživatele

anonym

kepler, vše je o nastavení , a kdo to neumí tak má problémy.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Tak nastavit si znova předvolby snad umí každý. Nevím jak je to s ostatními záležitostmi, ale předpokládám, že ne každý je automechanik. Ale netvrď, že se nic nerozhasí.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 295
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.