Rokio

Pokud někdo kouřil cigarety, ale s kouřením už přestal, je to pak nekuřák?

Má výraz lékařská věda pro takového člověka? Vím, že u člověka, který to přeháněl s pitím, ale už pít přestal, se takoví lidé nazývají abstinující alkoholici.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, je to nekuřák, pokud si nikdy už nezakouří.

Další odpovědi
Kelt

Několikrát jsem se opil, a taky jsem kouřil. Je to více než 30 let. Pivo si dám někdy a občas si dám Tulamore Dew. U doktora říkám, že jsem nekuřák a že piju občas.

paul1

Já jsem 50 let kouřil deset až patnáct cigaret denně, teď už 15 let nic. Takže jsem jen bývalý kuřák. Ani mi to nějako nechybí. Ale s přestáváním to nebylo lehké, dělal jsem dva roky všelijaké pokusy (dýmka, dutinky, i balil jsem do papírků). Potom jsem zjistil, už nevím jak, že nestačí si říkat chci přestat kouřit. Nestačí jen chtít, řekl jsem si to musíš chtít a potom to nějak šlo.

quentos

Je to abstinující kuřák. Abstinence se nepojí jen s alkoholem, nýbrž s jakýmkoli požitkem, na němž si lze vypěstovat závislost.

Justin1

Dalo by se říci, že to je bývalý kuřák, vyléčený kuřák, v současné době nekuřák.

zjentek

Quentoši, takže když si poslední roky nejsem schopnej najít žádnou samičku, tak jsem cosi jako abstinující vrzálista? No asi jo, bo z tvý odpovědi se to dá lehce vyvodit, to je jasný..

quentos

Ano. To jsme na tom stejně.