Avatar uživatele
Rokio

Pokud někdo kouřil cigarety, ale s kouřením už přestal, je to pak nekuřák?

Má výraz lékařská věda pro takového člověka? Vím, že u člověka, který to přeháněl s pitím, ale už pít přestal, se takoví lidé nazývají abstinující alkoholici.

Zajímavá 0 před 864 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, je to nekuřák, pokud si nikdy už nezakouří.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Několikrát jsem se opil, a taky jsem kouřil. Je to více než 30 let. Pivo si dám někdy a občas si dám Tulamore Dew. U doktora říkám, že jsem nekuřák a že piju občas.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Já jsem 50 let kouřil deset až patnáct cigaret denně, teď už 15 let nic. Takže jsem jen bývalý kuřák. Ani mi to nějako nechybí. Ale s přestáváním to nebylo lehké, dělal jsem dva roky všelijaké pokusy (dýmka, dutinky, i balil jsem do papírků). Potom jsem zjistil, už nevím jak, že nestačí si říkat chci přestat kouřit. Nestačí jen chtít, řekl jsem si to musíš chtít a potom to nějak šlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Je to abstinující kuřák. Abstinence se nepojí jen s alkoholem, nýbrž s jakýmkoli požitkem, na němž si lze vypěstovat závislost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Dalo by se říci, že to je bývalý kuřák, vyléčený kuřák, v současné době nekuřák.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Quentoši, takže když si poslední roky nejsem schopnej najít žádnou samičku, tak jsem cosi jako abstinující vrzálista? No asi jo, bo z tvý odpovědi se to dá lehce vyvodit, to je jasný..

Avatar uživatele
quentos

Ano. To jsme na tom stejně.

Nový příspěvek