lukas1912

Vadí vám, že se přestalo kouřit v hospodách a na dalších místech?

Chci slyšet vaše názory, děkuji.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
johana 56

ano

Považuji to za omezování svobodné volby majitelů restaurací a hospůdek, nezastávám se kuřáků ani nekuřáků.
Zákazů jak žít, stravovat se bude víc…
Pamatuji dobu, kdy kuřáci bez problémů respektovali zákaz kouření v době podávání jídla. Provozovatelé nikoho nepokutovali, nebyl důvod.

V současnosti je možnost výběru kuřácké – nekuřácké prostředí.

Vesnické i malé městské vyloženě pivařské hospůdky bývaly jakýmsi ‚kulturním střediskem‘, ve kterém se probíraly místní novinky, sport, ženy a drby. Jejich provozovatelé je měli většinou jako ‚vedlejšák‘ s odpolední provozní dobou a minimálními zisky. Ztrátu stálých štamgastů většina z nich pocítí a budou zavírat. Mezilidské a sousedské vztahy s možností přímé komunikace budou postupně izolovány…

V každoroční zprávě MZ a MF lze veřejně dohledat, že zisky státu z tabákového průmyslu několikanásobně převyšují náklady na léčbu kuřáků…

Další odpovědi
da ny

ano

Teoreticky jde o princip, že je omezován provozovatel ve svém rozhodnutí..
Nerozumím tomu, proč restaurace s oddělenými prostory (kuřáci/nekuřáci) nemohou být takto dále v provozu. Proč to v Německu a Rakousku jde a u nás ne…
Jestli si někdo myslí, že takto odradí kuřáka od kouření, tak je naivní nebo hloupý. ;-D

Na chodnících a ulici je hluk, kuřáci posedávají na schodech, přistavených lavičkách, přibylo stolků venku. Šíří se zápach, hluk, překážejí (pokud je vedle jiná provozovna, obchod). S nedopalky problém u nás nemáme. Jsou připraveny popelníky apod. Na budově jsou police, na nich „popelníky“, „okapy“ na mřížích oken. Za odpadkovou nádobu by se v některých městech musel platit pronájem. Ten některá města/obce odpouštějí… Jinde je nepořádek :(.

dubraro

ano

Vadí. I když jsem nekuřák.

autacek

ano

Ano, neb hluk se šine po celé ulici, na zemi se povalují nedopalky víc než dřív a sousedka co má okna nad vchodem povídala, že jim ten smrad leze okny do ložnice, že to dřív nebylo. Tak fakt nevím kdo komu pomohl.

Nerevarin

ano

Zaškrtl jsem sice ano, ale tak to uplně není. Jako nekuřák mohu být samozřejmě rád, že se v hospodě nekouří. Ale o to větší hluk je pak venku a taktéž nepořádek na zemi se často zhoršuje, pokud kuřák nemá kapesní popelníček, nebo není na ulici jiný. Když se zakázalo kouřit uvnitř hospody, o to víc budou kuřáci „okupovat“ zahrádky.

Muffz

ne

Určitě nevadí, naopak. Chodíme se známýma do hospody častěji než před zákazem, dva známí i díky tomu přestali kouřit a ušetřili už nemalé peníze. S majiteli hospod jsme se bavili a všude mají stejný obrat jako předtím, takže se jich to prakticky nedotklo, servírky jsou spokojenější, protože nesmrdí jak fabriky.

Co vidím, tak si stěžují jen notoričtí kuřáci, co vykouří krabičku cigaret denně, kteří by se víc než nad zákonem měli zamyslet sami nad sebou.

ten který je

ano

Jak k tomu přijde majitel restaurace který dle nařízení stavebně upravil prostory na kuřáckou část a nekuřáckou?Ještě investoval do klimatizace a poté přijde od nějakých papalášů úplný zákaz kouření?Nyní před volbami začínají někteří politici uvažovat o změkčení protikuřáckého zákona.Jsou to jen darebáci kteří nechtějí od koryt.Stát by neměl zasahovat do podnikání.

ivzez

ano

Vadí mi, že se kouření přesouvá jinam.

Ob dva vchody tu je jedna restaurace. Po zákazu kouření byla
úplně prázdná, všichni kuřáci stáli v hloučku na chodníku.

Okna v prvním a druhém patře nad nimi „vzduchotěsně“ zavřená…
Teď je před ní zahrádka, ale tipuji, že po jejím zrušení na podzim to
bude stejné jako hned po zákazu…

Mc Merkurion

ano

… to je furt dokola, hlavně teda nevim, jak ti ten názor mám říct, abys ho slyšel >>> na blázinci se může kouřit furt, takže vo co gou …

dudu

ne

Nevadí už proto, že se ztotožňuji s názorem opravdových profesionálů z oboru a sice, že za poklesem zisků restaurací je především skryta lenost a neochota.

Dochy

ne

Mně (jako nekuřákovi) pochopitelně zákaz kouření nevadí. Nicméně extra velkou změnu jsem zatím nepozoroval. Např: u restaurace v jednom obchoďáku jsme šli s dětma na „zahrádku“ ven. Ono je to s dětma jistější, než je pak někde lovit v davech… No a hned vedle má ten obchoďák kuřáckej koutek pro zaměstnance… (Zjistili jsme chvíli poté, co jsme začli obědvat). Asi bude jetě nějaký čas trvat, než se to nějak „usadí“.
Pořád mi zpravidla víc než kouř vadí kuřáci co odhazují špačky na ulici…

Admin2

ne

Zkuste si přečíst další názory na podobnou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-mate-nazor-nas-zavedeni-uplneho-zakazu-koureni-v-restauracich-ktery-ma-nyni-vstoupit-v-platnost

quentos

ne

Jsem tomu rád a prý jsou tomu rádi i kuřáci, kteří mají rozum.
„Chci slyšet vaše názory děkuji.“ – ty tam fakt neuděláš nikde pauzu?

Arne1

ne

zjentek

ne

Ano, kuřáci se teď v zákazech většinou scházejí tajně, něco jako charita 77, nebo tak něco a to mi vadí!

anonym

ne

Jestli mi vadí že se přestalo hulit v hospodách ? Proč by mi měl vadit čístý vzduch, samozřejmě, že nevadí.

bububabu

ne

John Wick

ano

rajsa

ne

Jsem ráda, že nesmrdím. Ale podle mě to řešení není, některé hospody mohly zůstat kuřácký a tam bych prostě nešla.

Rohlik

ne

Myslim si, ze kurakum jen prospeje, kdyz obcas vstanou od stolu a zajdou ven si zapalit.

ina

ano

NeNonym

ano

Já...

ano

mzm

ne

caas

ne

tobby

ne

Rumíček

ano

Výletník8

ne

CR chess2017

ne

caas

Chodím do pivnice tak 3× v týdnu. Mohu prohlásit, že je to velká úleva dát si pivko a nedýchat u toho smrad z cigaret. Řeči o omezování podnikání neakceptuji, je to o tom, že je opravdu normální nekouřit.

John Wick

Muffz: – S majiteli hospod jsme se bavili a všude mají stejný obrat jako předtím, takže se jich to prakticky nedotklo, servírky jsou spokojenější,.....

Lež jako věž od ortodoxního nekuřáka.Nejen,že jsem se bavil s hodně majiteli hospod a všichni si stěžovali na úbytek zákazníků a tím menší tržby (někdy až fatálně menší tržby),tak si oni majitelé stěžují i na různých webech i zde na netu.Pokud tedy umí „Muffz“ číst,ale psát umí,tak číst asi též.Ovšem dobrá demagogie.Zákazníci přestali chodit,ale majitelů se to nedotklo.Zajímavé.

Mc Merkurion

… propaganda funguje všude …

annas

V anketě mně chybí Jiná možnost.

Přikláním se k NE v době jídla, na zastávkách apod. ANO v typické venkovské hospodě, kde se nepodává jídlo, ale jen pivo.

Proto jsem dala za obě varianty body.