icurusL

Kouříte cigarety?

Zkusím tu udělat takový souhrn. Ať jedu kamkoliv autobusem vidím každého, jak drží to ďáblovo dílo. A to nemluvím o těch, kteří v autobuse páchnou cigaretami.

Pokud ANO:

  1. Kouříte cigarety?
  2. Jak často kouříte?
  3. Jaký k tomu máte důvod?
  4. Co vám to dává?
  5. Nebojíte se různých příznaků (po nějaké době)?
  6. Hodláte přestat?
  7. Jak jste začali?

Otázka mimo:
Měli jste někdy nějaké problémy kvůli cigaretám? (Rodiče se nepočítají)

Pokud NE:

  1. Jaký máte názor na cigarety?
  2. Zkusili byste si zapálit cigaretu?
  3. Vydrželi byste stát blízko u člověka, který kouří?
  4. Proč si myslíte, že ostatní lidi kouří?

DĚKUJI VŠEM ZA PŘÍPADNÉ ODPOVĚDI :)

„Kouření vážně škodí Vám i lidem ve Vašem okolí.“
„Přestat kouřit znamená snížit riziko vzniku smrtelných onemocnění srdce a plic.“

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Jsem nekuřák a jsem za to stále diskriminován. Začalo to již na vojně, kde byly přestávky na kouření a já jakožto nekuřák jsem musel vždy někam doběhnout, přinést, udělat, protože přece ostatní kouří a já nic nedělám. Pokračovalo to i ve všech zaměstnáních, kde jsem pracoval. Když se zastaví dva nekuřáci a hovoří spolu, tak se flákají, kdežto když spolu mluví dva kuřáci a kouří při tom, tak je to v pořádku, protože oni přece kouří. To byl vždy argument mistrů.

Pracoval jsem v závodě Transporta Úpice a tam před rokem 89 několik nekuřáků podalo na vedení závodu žádost, zda by nekuřáci mohli být nějak zvýhodněni, neboť promeškají méně času. Na to přišla odpověď od vedení závodu, doslova cituji: „Nekuřáci jsou zvýhodněni dvakrát, a to za prvé tím, že ušetří, a za druhé tím, že si sami šetří zdraví.“
Po revoluci jsem prošel několik firem a všude měli kuřáci více prostoru a výhod proti nekuřákům. Vyvrcholilo to ale ve firmě, kde jsem před několika lety pracoval. Na pracovišti se kouřit nesmělo a byla vyčleněna místnost na kouření. Bylo nás šest na dílně a pět jich chodilo každou hodinu na pět minut kouřit. Já ale musel pracovat. Tak jsem na mistrovi chtěl o půl hodiny delší přestávku nebo o půl hodiny chodit domů dříve (1 kuřák každou hodinu pět minut krát 6 hodin – to je 30 minut prokouřeného času).
To ale nešlo. A tak když kuřáci odešli kouřit, dal jsem si židli před kuřárnu a po tu dobu, co kouřili, jsem si četl noviny. Viděl mě mistr a dal mi pokutu a ještě mi řekl, že mohu být rád, že mě viděl jen on a ne nikdo z vedení firmy, protože za čtení novin v pracovní době je vyhazov!
Odvolal jsem se k odborům, ale tam se vůbec neřešilo, proč jsem to udělal, jen to, že jsem si četl noviny v pracovní době. Nakonec mi předseda řekl: „Když vám tedy jde o tu přestávku, tak si zapalte cigaretu a jděte mezi ostatní. Vždyť přece kouřit nemusíte, jen být s cigaretou mezi nimi.“
Tady vidíte, že diskriminovaní jsou nekuřáci. Ještě jsem nezažil, aby kuřák byl vyhozen za to, že v pracovní době kouří. Myslím, že začátek je ve firmách. Kdyby se v pracovních dobách nesmělo kouřit anebo museli kuřáci odcházet kouřit ven a prokouřený čas pak napracovat, byl by to určitě lepší donucovací prostředek proti kouření.
Pracoval jsem též s lidmi, kteří bydlí v paneláku a nadávali na kuřáky.Z vrchních balkonů klepali dolů popel, takže veškeré prádlo na balkoně špinavé a když kouřili zase ti ze spodních pater, tak v létě při otevřených balkonových oknech šel všechen kouř k nim dovnitř.
Takže kuřáci i ve svém soukromí zhoršují ovzduší lidem co nekouří.

A ještě doplním.Největší argument mám ten, že ženská která kouří nejméně dvacet let (čili čtyřicátnice) je tak prosáklá kouřem, že je to cítit i ze všech pórů(myslím tím i z vagíny).Ne­říkám, že chlapi také tak nesmrdí, ale já mám zkušenosti se ženskýma.Ono ve dvaceti ještě cítit nic není, ale ve čtyřiceti…?

Další odpovědi
Agneta

Ne

  1. že jsou moc levné, nejlevnější krabička by měla správně stát 500,– Kč
  2. už jsem samozřejmě vyzkoušela, ale shledala to „nanicovatým“, zdraví škodlivým nesmyslem…a smrdělo mi z pussy po chcíplé kryse:DDD(kde se v češtině vzalo to slovo pusa?) …- dobře: z úst:DDD zakouřené prostory okamžitě opouštím – neboť se ten smrad chytá na vlasy a ošacení – a to bych neusnula, musela bych si umýt hlavu; a navíc – oni ten kouř ještě dokonce nadechnou!

Tak to bych už vůbec nikdy nemohla. Oni musí chudáci stále…i ráno v posteli…mají na nočním stolku smradlavý popelník plný vajglů – já mám na stolku tři voňavé růže… Nebo v jejich autech – ten přeplněný popelník, sednout si k někomu do takového auta?

  1. ne
  2. je to návyková droga (vždyť vidíme, že nemohou přestat, že se jen marně snaží), ale proč „si myslím?“ To nevím, nechápu to. Co bych si měla myslet o lidech, kteří si třeba myjí denně ruce ředidlem (pracují s barvami), mažou se

naftou – aby se na slunci opálili, nechají se tetovat (ty barvy jsou rakovinotvorné), mají piercingy, berou hormony, pijí dobrovolně kafe (po kterém je mi špatně, bolí mě hlava po tom jedu – kofejnu)…:DDD

Problémy s cigeretama? Ano, když jsem je měla jít koupit(pro někoho). Udělala jsem to, ale – už nikdy! Asi jako nechat si od vegána koupit bůček…:DDD

gecco

Ano

  1. ano
  2. několikrát denně (podle situace – 5 až 30 cigaret)
  3. ´chutná mi to´
  4. viz 3
  5. ne – vím, že mohou nastat – ale stejnětak mne může přejet auto
  6. ne – aspoň o tom nevím 😉
  7. z blbosti, zvědavosti

___
Pokud jde o chování k ostatním, snažím se je svým (zlo)zvykem neotravovat.
Na druhou stranu – když slyším, v buse, jak se dvě maminy rozplývaj nad tím, jak ten jejich drobeček kálí (četnost, barva, konzistence, pach), blinká a co všechno už kde snědl – su zlatej ´smradlavej kuřák´…
😉

anonym

Ne

nekouřím, protože mi to neskutečně smrdí. v práci kouří odhadem tak 80% lidí a samozřejmě v pracovní době. na záchodech vajgly, popel a smrad. venku vajgly, i když je tam popelní. z úst jim páchne, že se tomu snad ani nedá říkat ústa. to samé v paneláku, zahulený výtah, chodba, sklep, šachta stoupaček. oni si to samozřejmě neuvědomují. nejlepší hláška je, že kuřák. který denně hodinu v práci prokouří, dělá víc než nekuřák 🙂

souhlasím s lahnym o té uzené ......

briketka10

Ano

1, Ano:
2, 5–10
3. Ze zvyku ke kávě a filmu, když přijde návštěva.
4. Tu potřebnou každodenní dávku nikotinu.
5. Ano.
6. Ano.
7. Navrkaly mě holky na intru ty kouřily na WC a
já hlídala, jestli nejde vychoška a tak mě po dlouhý
době přemluvily ať jdu taky, ale v tak malým prostoru
se nedalo dýchat, tak jsme vylítly a zrovna šla ta naše
vychoška dostaly jsme všechny černý puntíky a do
notesů se psala poznámka rodičům a visely jsme na
nástěnce vedle Lenina 😁
Ty notýsky jsem podepsala já znala jsem mamky podpis,
když jsem ze školy odešla v půl druhým roce, tak ségra
dělala průšvihy já jí od tý doby ten notes podepisovala.
Ale taťkův podpis ten tam byl taky jeden ten jsem tedy
neuměla psal klikyhák.

Problémy s rodiči, kvůli kouření jsem neměla žádný.

1. Dnes mi jen vadí, že kouří moc malé děti a myslí si,
jak nejsou in, to my si nemohli dovolit.
-
4. Ostatní si zapálí z frajeřiny mám na mysli dnešní
mládež, která bere i drogy a brzo i pije.. já jsem to
zkusila hodně pozdě a moc toho lituju, protože jsem
nikdy neměla začít je pro mě těžký s tím nadobro seknout.

dudu

Ne

Díky Bohu už přes dva roky jsem abstinující kdysi silný kuřák.

Alesh

Ne

Tato stupidní a otravná závislost není v souladu s mým životním stylem. 🙂

anonym

Ne

tabák?nikdy!…

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eZqvJ1ymubs

anonym

Ano

  1. Už ne a žádný jiný tabákový výrobek!
  2. Kouřil jsem přes 40 let několik desítek denně.
  3. Z prvopočátku machrovina, později denní rituál a ke konci nutnost.
  4. Ze začátku pocit uklidnění, později… sám nevím.
  5. Ano, nebojím, ale obávám ( posledních 5 let). Pro škodolibé: ne, rakovinu nemám!
  6. Už jsem přestal.
  7. Už si nepamatuji, snad jsem někomu štípl cigaretu, našel zapomenutou na stole, ne nevím, ale že to bylo tajné to vím, jinak bych si pamatoval následný výprask!

    Přidal bych bod 9 – nekuřte!!!

jáára

Ano

1 ANO
2 POŘÁD
3 ŽÁDNÝ
4 NIKOTIN A TP
5 NE
6 ANE
7 STARTKAMI BEZ FILTRU.

kapka

Ne

  1. Zbytečnost
  2. Nikdy jsem nezkusila
  3. Když na mě nejde kouř, tak ano
  4. Nejdřív machrovina, pak zlozvyk.

Nedavno jsem cetla, ze je geneticky dano, zda se plice kourenim znici nebo ne. Nekdo je ma i po letech totiz ciste a jiny clovek ne. Nevedelo se proc.

zjentek

Ne

velmi, velmi důmyslné..

  1. Kouříte? Jenom pindíky.
  2. Jak často kouříte? Imrvére.
  3. Jaký k tomu máte důvod? Jsem zdravá žena.
  4. Co vám to dává? Pocit plnosti úst.
  5. Nebojíte se různých příznaků (po nějaké době)? Snad nemocí a… oparů
  6. Hodláte přestat? Ani náhodou!
  7. Jak jste začali? Jako malá s lízátkem ;)

Drap

Ano

Anketa je zmatená, nevím na co jsem vlastně odpovídal. Nebyla by lepší obyčejná otázka bez ankety ?

Kouřím cigarety. Kouřím několikrát za den už asi 43 let. Vím že je kouření škodlivé. Je to zlozvyk z mládí. Obavy z onemocnění nemám, i když vím že i s takovou alternativou musím počítat. Přestat hodlám, ale zatím se mi to nepodařilo. Začal jsem tak, že jsem si zapálil první cigaretu. Snad jsem odpověděl na vše.
Jo, a v autobuse nejezdím.

jirinka001

Ne

  1. Kdo vymyslel takové svinstvo…
  2. Ne
  3. Ne, vždycky, když třeba někdo kouří na zastávce, začnu kašlat. Většinou ten člověk popojde kousek vedle, nebo prostě odejdu já.
  4. Jestli kouří půlka jejich rodiny, není se čemu divit. Anebo, a to se týká hlavně náctiletých, si jednoduše myslí, že je to in.

magorvkleci

Ano

  1. Kouříte cigarety? Ano
  2. Jak často kouříte? 2 denně
  3. Jaký k tomu máte důvod? Chutná mi to
  4. Co vám to dává? Pocit štěstí, vyrovnanosti a soustředění
  5. Nebojíte se různých příznaků (po nějaké době)? Ne
  6. Hodláte přestat? Ne
  7. Jak jste začali? Když jsem si dal první cigaretu

Mary0202

Ano

marci1

Ne

  1. Tím, že nekouřím, je můj názor na cigarety jasný. 🙂
  2. Ne. Jsou lepší způsoby, jak si ničit zdraví. 🙂
  3. Ne, v tu chvíli odcházím. 🙂
  4. Kdo jednou zkusí, nechce jinak. Raději to nezkoušet. 🙂

Pokud kuřáci „neobtěžují“ kouřením ostatní, hlavně děti, je to jejich volba. 🙂

jepik

Ne

Nevíteto?

Ne

  1. Že ničí plíce a přivolávají hnusný kašel a závislost, a že je to zbytečný utrácení peněz za něco, co mi nijak neprospívá
  2. Ano, jednu možná
  3. Ano
  4. Jsou ve stresu, nervózní, nudí se, dělají to všichni kolem nich, chutná jim to, baví je to, vidí to u starších, chtějí být „dospělí“ (např. děti)

Frogman

Ne

  1. Souhlasím s tím, že jsou pořád moc levné, takhle s odvykáním moc lidí nezačne… :DD
  2. Celkem jsem to zkoušel asi 3× – jsem z vesnice, takže jsme to už jako malí s partou zkoušeli asi v 10 letech, podruhé to bylo tuším asi ve 13 a naposledy ve 14. Pořád si ale stojím za tím, že je to hnus! :DDD
  3. Tak to ani náhodou! Stačí, že kolem nich denně chodím a ještě u nich stát? Tak to fakt ne! :DDD Kolikrát šílím, když se mě někdo zeptá, jestli si může u mě v autě zapálit. To bych nejradši vzal celou krabičku a vyhodil jim ji z okna…! :DDD
  4. Řekl bych, že se k tomu všichni hecují, aby netrhali partu. Je to „začarovaný řetězec“! :DD

___
Když jsem byl mladší, tak hodně lidí s kouřením začalo asi ve 12–13 letech. Dnes už bohužel běžně kouří i v 9 letech…
Každá generace je čím dál horší! Radši nechci vědět, co nás čeká za 20 let… :DDD

anonym

Ne

Inu vám to vyložím. Tuze blažený cítím se, poněvadž život – to je umění! A já jej užiji ku prospěchu druhých, kterak neseznávám vlastních hodnot, neznám jinou cestu. Co já bych kouřil, co já bych pil! Po ulici jdou a nevědí. Tu hloh, tu dřín, tam černoplodec, … A oni neznají! Za jídlo platí, za pití, po kterémžto ono jídlo vyzvrací. A pak kouří, načež nevyjdou ani schody, ani výtahem se nedopraví bez upocení a sešlosti. Tak co z toho mají? To já si raději zaběhám. A cestou bez natrhám i jeřabiny a šípky. Vždyť právě dozrávají! Za stravu tak skoro nic nedám. A zbytek? Zbytek mi v nouzi poslouží. A k lepšímu bydlení, k soužití a pospolitosti. Co já bych kouřil, ať vyprávějí! Cožpak to vypadá jako nějaké řešení? Ani mé nejčernější smýšlení, bázeň převeliká, nikdy nezapočne jímat zmíněné. Od kdypak kouření čemukoli pomohlo? 20 let žiji, 20 let se o sebe starám. Jednou piji čaj z jehličí smrku, podruhé borovice, pak i mízu břízy – to člověka povzbudí i léčí. Co já bych kouřil? Kdes v tajze zimou se člověk div nevytřese. Jak tam by mi pomohlo?

ReHu

Ne

Nesnáším závislosti.
Jakékoli.
Cigarety? Jsou stále moc levné. Dobrý job pro stát a vyrábějící firmy.
Kdysi dávno jsem pár zkusila, ale nic mi to nedalo. Ani uklidnění ani dobrý pocit.
Blízko kuřáka občas chvíli blízko vydržím.
Někdo si myslí, že je in, jiný má slabou vůli, někdo chce zapadnout do kolektivu. Hlupák.

Elk

Ne

Pro koho se dělá tento výzkum?

lukas1912

Ne

1 ne
2 nikdy
3 proste nechci začinat
4 netika vubec
5 netika vubec
6 netika vubec
7 netika vubec

1 sou lidi hloupe že to kupuji ti cigarety
2 nnn
3 mňe bi to nevadilo nebo bich se přispusobil
4 to nevim ja se divim že potporujou stati oni přece stoho maji nejveči videlki jak z cigarek tak i z alkoholu

Karol55

Ne

beam Ora

Ne

ptáč

Napsal jsem do diskuze. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neco-bych-zas-sezral-je-to-jeste-ted-vhodne?_fid=qu­ev#discussion

icurusL

VŠEM MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚDI :)

anonym

Lukas1912, tak ty hodinky vyhoď, když ti netikají.

anonym

barbakan – ten like jsem vám udělila tentokrát omylem, tak si moc nefanděte ano, děkuji za pochopení.

anonym

… to mě mrzí, ale opravdu. Já si něco udělám… asi bůček k večeři. A víš co, já ti ho vrátím a přidám i nominaci jako zadostiučinění. Příště to pořádně rozvaž, ať mi nestoupají body a tím i sláva do hlavy.