zjentek

Pokud na člověka mluvím a ten mně stále nerozumí, jde výhradně o mou „demenci“ a tedy výhradně o mou chybu v komunikaci?

Percepce a další.

Nejlepší odpověď
Rokio

Může být chyba na tvojí straně, na jeho i na obou stranách. Záleží o koho jde a v jakém si rozpoložení.

Další odpovědi
da ny

Záleží na tom oč jde (téma) a s kým…
Může jít o chybu, nedostatky v komunikaci.
Může se jednat o nesprávné vysvětlení, ze Tvé strany,
neschopnost získat pozornost, zájem. Nebo o provokaci, rýpání 😉
Na druhé straně může bát neochota vnímat, ztotožnit se s Tvým názorem.
Akce vyvolává reakci, může tam bát provokace, nesouhlas, ješitnost,
někdy jen dlouhé vedení 😉

Ametyst

Jé, to znám. Každý je dnes plný sám sebe, že už neposlouchá druhého. Najít člověka otevřené mysli (open- minded ) je vzácnost. Příklad: 20 x si objednám černou kávu, ale 18 x mi k ní přinesou mlíčko! Profíci. Sakra.

aliendrone

Nani? 😮 Wakarimasen! 😉 😁

Musíš se více snažit, to je celé. Zapoj nonverbální složku komunikace a uvidíš JAK to najednou půjde. Zejména pěsti se dobře osvědčují, věř mi! 😉 😁 😁

cappuccino

Lidove se tomu rika: „mluveni do dubu“.
Jako test muzes obcas udelat nejakou poznamku k jeho vzhledu nebo charakteru a hned uvidis, jestli te vnima!!!

orwell

Ne, nemusí. Někdy může jít o velmi sofistikované nechápání. Kdysi jsem zažil takovou situaci v bance, kde potřebovali změnit číslo mého účtu, protože jim z nějakého důvodu nevyhovovalo a chtěli, abych si změnu zaplatil. Nešlo sice o žádnou závratnou sumu, ale přesto mě štvalo, že já mám platit za to, že oni to potřebují. Nastala velmi zajímavá komunikace mezi mnou a pracovnicí banky (jinak velmi bystrou), která stále nechápala o co mi jde. Několikrát jsem jí opakoval, že mně to staré číslo účtu vyhovuje a když jim nevyhovuje, ať si ho klidně změní, ale proč to mám platit já? To neustálé opakované nechápání o co mi vlastně jde, nakonec způsobilo můj kolaps, vzdal jsem to a zaplatil, neb s tak nebetyčnou blbostí jsem se ještě v životě nesetkal. Proto se tato příhoda hluboce zapsala do mé paměti. Ovšem to „nechápání“ nakonec splnilo svůj účel a já jsem prohrál. Jsa totálně vyčerpán, nechtěl jsem k tomu volat ředitele a pokračovat v dalším souboji. Asi jsem měl.

elkon

U tebe nic divného.