Avatar uživatele
dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s čištěním odpadu jedlou sodou, tak jaké?

Midoc: Díky. Zvon na čištění odpadu jsem našel doma a pomohl už na první pokus, ale raději jsem udělal o pár pohybů navíc, aby se odpad pořádně uvolnil.
Ostatním taky děkuji za poznatky.

Upravil/a: dust8

Zajímavá 0 před 1299 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pokud je tam mechanická překážka, tak pomůže jen pero. Sodou jsem to ani nezkoušel – na to je moc slabá. Ovšem na tukové zátky, vlasy a zbytky potravin – na to je kadet jedině NaOH.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Já mám nejlepší zkušenost s Hydroxidem sodným (musí se umět použít), ale opatrně, nenaklánět se nad výpusť, když reaguje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Čistím odpad v umyvadle nebo dřezu jedlou sodou a octem.

  1. Vliji do umyvadla asi půl litru vařící vody.
  2. Vsypu do otvoru velký sáček jedlé sody a a zaliju vařící vodou. Soda s octem začnou reagovat, pěnit a šumět.
  3. Asi po 10 minutách opět naliji vařící vodu.

Odpad se vyčistí.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ne.
Zkoušel jsem ucpané potrubí čistit mnoha litry louhu i kyseliny chlorovodíkové. Byla to zbytečná práce a vyhozené peníze. Jediným účinným nástrojem je pero.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jedlá soda se nepoužívá na číštění odpadu. Často se přidává k pracímu prášku při praní prádla.
Na čištění odpadů používám hydroxid sodný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nemám zkušenosti, nevěřím, že by to výrazně pomohlo, soda nedokáže nic moc rozpustit, na to je to moc slabá zásada. A proto je také použitelná v potravinářství.

Hydroxid sodný (krtek) dokáže z odpadu vyžrat běžné usazeniny (chlupy, vlasy, tuky) ale bacha, je to jiná kategorie, práce s ním už je trochu o hubu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Tukové špunty a vlasy louh odstraní velmi dobře. Pokud máš možnost, použij raději KOH, má podstatně silnější účinek než NaOH. Jedlá soda je úplně k ničemu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Midoc

První pomoc. Kup si zvon na čištění odpadu.

před 1299 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek