Pokud mám neschopenku od 5.2.2018 do 22.2.2018, je potřeba si zajít k doktorovi pro lístek pro peníze pro OSSZ?

A do kdy je potřeba nejpozději odevzdat zaměstnavatelovi ukončenou neschopenku?

Odpovědi
autacek

Ne.

da ny

Ne,
poslouží poslední díl vystavené DPN

Neschopenku lze ukončit maximálně tři dny dopředu. Den, který je na neschopence uveden jako den ukončení pracovní neschopnosti, jste ještě z práce omluven/a, avšak následující už nikoli.
ODEVZDAT NEPRODLENĚ:
"Zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění
Díl 4: Povinnosti a oprávnění dočasně práce neschopného pojištěnce § 64 odst. 1

  1. předat neprodleně zaměstnavateli rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti a rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti (karantény), potvrzení o době jejího trvání a rozhodnutí o změně režimu dočasně práce neschopného pojištěnce .............."

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-187

ivzez

Ukončení neschopenky jste měl zaměstnavateli předat nejpozději
první pracovní den po ukončení neschopenky (obvykle se předává
hned ráno při nástupu do práce po nemoci).

Ukončení neschopenky je zároveň posledním lístkem na peníze.
Díl je potřeba zkontrolovat, doplnit potřebné údaje a podepsat.