zjentek

Je povinností zaměstnance hlásit zaměstnavateli ukončení PN v den ukončení?

Anebo stačí druhý den prostě přijít do práce, odevzdat účetní vše okolo způsobilosti k práci a jít si po svým?

Odpovědi
Edison

Pokud vím, běží elektronické neschopenky. A PRÝ skvěle… 😁 😁 Netřeba cokoli hlásit, ani to nikdy třeba nebylo. Prostě se druhý den přišlo do práce a odevzdaly se doklady k PN. Dnes je to pro zaměstnance ještě jednodušší. Při začátku stačí zavolat, nebo napsat majla zaměstnavateli a o vše ostatní se již postará zaměstnavatel. Ten si vyžádá doklady o PN u ČSSZ, ten je má od okamžiku vystavení v systému.