gisiii

Kdy odevzdat zaměstnavateli potvrzení o ukončení pracovní neschopnosti?

jsem v PN. Před vánoci mně ji dr bude ukončovat a mezi svátky budu mít dovolenou,takže do práce půjdu po Novém roce. MŮŽU odevzdat „schopenku“ zaměstnavateli až po NOVÉM roce? Mezi svátky tam pravděpod.nikdo nebude..

Nejlepší odpověď
Funna

nemocenka se odevzdává neprodleně po jejím ukončení..jenže co to je neprodleně?…pokud pak máte dovolenou a nastupujete do práce hned po novém roce a protože se výplaty dělají až začátkem následujícího měsíce, prostě bych bych ji odevzdala až po návratu z dovolené…ale pro jistotu bych zavolala zaměstnavateli, že jsem ukončila nemoc a mezi svátky mám dovolenou…

Další odpovědi
da ny

Před pár lety bývalo zvykem, že zaměstnavatel musí do 8 dnů po ukončení dočasné PN lékařem a doručení tohoto dílu PN zaměstnancem, odevzdat tento díl na ČSSZ!
Neprodleně znamená ihned, nejpozději do 3 dnů.
Tedy doručit, domluvit se se zaměstnavatelem o případném zaslání doporučeně poštou (podepsáno, kde je třeba)..
Pokud to všichni stihnete do 8 dnů, tak odevzdat 2. ledna. Může se stát, že penízky přijdou o měsíc později…

ivzez

Měl byste ji odevzdat v den ukončení.
Možná vy stačilo ukončení na zadní straně podepsat,
vložit do ofrankované obálky a poslat poštou.

Ovšem nejlepší bude zaměstnavateli zavolat
a dohodnout se s ním na dalším postupu.