Rokio

Pokud je někdo na tom hodně psychicky špatně, že ví, že při řízení auta bude ohrožovat jiné, jedná se o úmysl nepřímý?

Tak o úmysl přímý určitě nejde. O úmysl přímý by šlo, pokud by duševně nemocný chtěl ohrožovat jiné při řízení automobilu a ohrožoval by jiné.

Jde o to, že psychicky narušený jedinec by musel chtít spáchat ten trestný čin.

Ta co myslíte? Byl by to úmysl nepřímý, nebo nedbalost vědomá?

Odpovědi
elkon

Takový člověk nemá mít vůbec řidičský průkaz. Proč se stále babráš v takových věcech? Nemáš nějaké kultivované koníčky? Nebo už si konečně najdi ženskou, ta tě nasměruje nějakým normálním směrem.