Kazatel

V čem je škodlivá dětská „pornografie“?

Dnes bylo ve zprávách o dopadení pornografického gangu. Tak bych se rád zeptal, bavíme-li se o dětské pornografii pouze ve smyslu nahoty, kdy ani dítě samo o sobě nevnímá, že by se snad dělo něco špatného, když je fotografováno (dříve si rodiče své děti běžně fotili ve vaně, v bazénku atd.), kde je tedy ta pomyslná hranice?

A v čem je pedofil na druhé straně počítače, který se dívá na dětské fotky a má děti skutečně rád, nebezpečný? Případně kde je největší nebezpečí, když vyloudí při případné internetové komunikaci z dítěte fotku, ale jinak jejich komunikace nevykazuje nic závadného a je kamarád (nebo je trestný a neakceptovatelný značný nepoměr rozhovoru cizí dospělý-dítě?), navíc ani nedojde k osobnímu setkání a tedy jakémukoli fyzickému ohrožení dítěte.

Není bezpečnější, když takoví lidé sedí neškodně doma u počítače, než aby běhali a snažili se svoji úchylku uspokojit na ulici?

Nejlepší odpověď
mosoj

Škodlivé je už vůbec to, že se na to ptáš.

Další odpovědi
marci1

To se ptáš vážně? Máš děti? ☹
Z hlediska českého právního řádu je za dítě považována osoba mladší osmnácti let. S ohledem na rozumový a psychický vývoj česká právní legislativa neumožňuje těmto osobám zcela volně se rozhodovat o tom, zda chtějí být pornograficky zobrazovány. To znamená, že jim nedovoluje fotografovat se a natáčet při aktivitách, které lze označit jako dětská pornografie.
Definovat dětskou pornografii lze mnoha způsoby. Vždy se ovšem jedná o určitou formu znázornění, například v podobě fotografie či videozáznamu, sexuálních motivů či aktivit, ve kterém je zobrazeno jako sexuální aktér nebo objekt dítě. Vše za účelem vyvolání pohlavního vzrušení. Může se jednat například o snímky obnažených dětí zachycující polohy skutečného či předstíraného sexuálního styku nebo snímky obnažených dětí v polohách vyzývavě předvádějících pohlavní orgány. Český právní systém zakazuje zveřejňování, zprostředkování, nabízení, uvedení do oběhu a jiné zpřístupnění dětské pornografie. Zde je na místě podotknout, že i děti mohou být šiřiteli dětské pornografie.
http://www.po­licie.cz/clanek/po­citacova-mravnostni-kriminalita.aspx

Annabellee

Dětská pornografie je za 1/ byznys jako každý jiný, tudiž jde o zisk a slušnost, morálka, zákony či lidskost je všem pro smích. Pornografický gang zdaleka nemusí končit u fotografování a videí, ale pokračovat organizováním dětské prostituce a končit únosy a prodejem mladého bílého masa zákazníkům. Jeden takový měl na darkwebu stránky-byl chirurg, jenž dětem odstraňoval hlasivky, zuby, oči a končetiny, vyráběje z nich živé sexuální hračky pro hodně movité zájemce.
2/ Druhou stranou mince je konzument dětské pornografie neboli perverzní osoba, u které často platí, že s jídlem roste chuť a přestane jí stačit se pouze dívat. Pokud nemá patřičně vysoké částky na zaplacení služeb pornogangů, vydává se do ulic coby osamělý lovec a nebe budiž milostivo obětem uvíznuvším v jeho sítích. Předchozí vysedávání doma u počítače je spíše inspirující než neškodné.

Danina65

No…Sedí doma neškodně u PC. To sice pravda je, ale aby měl na co zírat, musí někde a nějak materiál vzniknout. A tady už vidím problém.Jak chceš odlišit hranici, kdy někdo dá na FB fotky svého dítěte šťastně se ráchajícího se ve vodě od fotek profesionálů, kteří nutí dítě už do lecčeho.

Drap

Co ještě neni a co je škodlivé, o tom musí rozhodnout soud na základě zákona. Nikdo nikomu nezakazuje fotit si své děti ve vaně. Většinou se v těchto zprávách mluví o focení zneužívaných dětí a dětí v sexuálních polohách.

zjentek

Dětský porno škodí zadku. Až tě za něj zabásnou, pochopíš.