Rokio

Pokud bych se OPRAVDU zbláznil, mohl bych jít raději do vězení než do blázince?

Ve městě, kde žiji, se v blázinci toho moc dělat nemá a mají tam nepěknou koupelnu. Naproti ve vězení v místě mého bydliště je mnohem více aktivit a vězni, se kterými jsem se setkal, vypadají celkem vyrovnaně a v pohodě. Navíc mohou pracovat, mají tam přístup k internetu a vycházky, které v uzavřeném oddělení psychiny nejsou tak běžné.

Mohl bych tedy raději soud požádat, aby mě dal do vězení, pokud bych něco vyvedl?

Nejlepší odpověď
orestez

Než se zblázním, pojď, zabij mne. Zde je stejně nemnoho aktivit, než otrocká práce. Já si odpočinu, ty také. Veškeré lidské tělo se stejně rodí jen pro zkoušku druhých, co to vydrží.

Další odpovědi
Drap

V takovém případě neni výběr možný. Místo dalšího pobytu určí soud nebo psychiatr. A neni proti tomu odvolání

Edison

Ty vůbec nikam nepůjdeš ze své vůle. Budeš poslán… Ale zažádat můžeš, jen co je pravda… A buď si jist, že tuplem tě zavřou do blázince… 😁

hapiky

Čistokrevný blázen vůbec neví, že je blázen. Kdo skutečný blázen není, tomu je v blázinci těžko.

ivzez

Soud se s výjimkou nařízených léčeb nemá co starat o léčby → adresováním žádosti o umístění do vězení by pacient nejspíš jen potvrdil svou diagnózu…