colter.adama

Pokud by se dnes najednou začal vesmír smršťovat prožívali bychom život pozpátku?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne. Šipka času se tím nezmění, to už víme. To co nevíme je PROČ šipka času jde z minulosti do budoucnosti (stejně tak dobře by mohla jít i obráceně). Jedno z nejlepších vysvětlení se opírá o zákony termodynamiky, ale to je na dlouhé psaní.

BTW – Dobrá otázka, ani nevíš JAK jsem za ni rád. Už mi ti zdejší propagandatrotlové lezou krkem! Cjo… :(

Další odpovědi
_Bůh_

Když jsme na jednom místě, tak je čas nejrychlejší, když se pohybujeme rychlostí světla, tak je čas nejpomalejší. Ale rozpínání/smršťo­vání vesmíru je zřejmě irelevantní.

Kalim_YT

Řekl bych že tato otázka nemusí ani nás ani pár milionů našich budoucích generací trápit :)

paul1

Dobrá otázka. Říká se, že po rozpínání vesmíru by mělo přijít smršťování. Uvidíme 😁.
P.S.: Stále mi nepasuje to zrychlování rozpínámí vesmíru. Proč jako? Někdo ho pronásleduje či co? 😁

aliendrone

paul1>>> Oprava, ŘÍKALO se, že by MOHLO přijít smršťování. To je ale minulost, dnes už víme víc. :)
Např. i to, že expanze vesmíru se ZRYCHLUJE. Byl to pro vědce celkem šok, v dobách kdy Grgat v TV moderoval „okna vesmíru dokořán“ by na něco takového žádný kosmolog nevsadil ani pětník. Víme to proto, že to pozorujeme (máme natolik citlivé měřící přístroje na družicích). PROČ ale zrychluje OPĚT nevíme. :(
Jedna z nejčastějších hypotéz to svádí na „temnou energii“. Co to ta temná energie je NEVÍME, snad jen s vyjímkou toho, že jsme ji „účelově obvinili“ právě z toho rozpínání. Nějaký pachatel přeci být musí a když ho neznáme, tak si ho vymslíme. A pak že prý je kosmologie věda zcela odtržená od životní reality. ;) :D :D

aliendrone

…v dobách kdy Grygar…
To víš, byl jsem koledovat a tak jsem si vykoledoval přinejmenším půl promile. ;)