Rokio

Pokud by člověk osídlil Mars, začaly by tam další generace lidí mutovat?

Pokud ano, tak by to bylo příšerné.

Odpovědi
tvaruzekcz

Ne. Podle teorie zamrzlé evoluce by na Marsu vznikl nový druh, který by evolučně „roztál“, ale „marťanky“ s 3 prsy jako v Totall Recal nečekej.

Kepler

Pokud by žil v habitatech na povrchu, je to pravděpodobné, ale nemuselo by to být v masovém měřítku. Mars nemá magnetické pole ani dostatečně silnou atmosféru. Škodlivé záření Slunce ani záření z vesmíru by tak zůstalo neodstíněné. Jak známo, určité druhy záření jsou nebezpečné a mohou způsobit i genetické změny, pokud člověka rovnou a postupně nezabijí. Pokud by tam člověk žil pod povrchem, před takovými vlivy by byl sice chráněn, ale ne před 1/3 gravitací. Lidé by byli vyšší, slabší, štíhlejší. Pozemskou gravitaci by už nepřežili.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.