Pojem „otěruvzdorný materiál“ znamená, že se nedá poškrábat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Za určitých podmínek (běžné používání) je to skutečně tak. Tak třeba porcelánové nádobí můžeme považovat za otěruvzdorné, ale během mnohaletého používání se objeví škrábance a matná místa i tam. Diamantem uděláme škrábanec do jakéhokoliv materiálu.

Další odpovědi
Dochy

Je to relativní. „Otěruvzdorný“ spíš bude znamenat, že je odolnější než jiné, pro dané použití běžné, materiály. „Nedá se poškrábat“ je příliš silné tvrzení.