suaeda

Pohledy z války

Mám několik starých pohledů a korespondenčních lístků z 1.světové války. Sběratel je ode mne chce získat. Neví někdo, jakou to má dnes hodnotu (případně pošlete odkaz na web). Do odpovědi nezadávejte internetové odkazy jako Aukro, Annonci apod. to si procházím. Jde mi jen o specifické sběratelské weby.

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě lepší vydražit, takhle je to střelba od boku a myslím, že nějaký ten web tomu moc nepomůže.
To spíš oslovit nějaké znalce, ale tam je taky riziko, že budou spekulovat na potenciální odkup, čili tu cenu podstřelí.

Další odpovědi
Berušinka

Škoda, že to není 2. světová – o to bych měla zájem (o cokoliv z 2. světové) =)

Jinak jsem žádný web nenašla =(

Doplňuji:
Asi nezbyde nic jiného než to porovnávat s předměty na aukru apod…nebo se zkusit zeptat někde, kde se o to zajímají …

Sandy

Tady na těch stránkách slibují, že odhadnou hodnotu pohlednic, zkuste je kontaktovat.

http://www.sbi­ram.cz/cz_pora­denstvi,116.html

Ještě jsem našla tohle, ale myslím, že to jsou spíše zapálení laici, než aby Vám skutečně poradili.

http://www.sbe­ratel.com/dis­kuse/sberatel­stvi/filokartie-pohlednice-7

Podle mě by Vám poradili i v antikvariátu, ale navštívila bych jich pro jistotu víc. :)

tom004

Zkus tento.Jsou tam nejen mince.

http://www.nu­mismatika.name/

arygnoc

podejte si inzerát:
koupím pohledy z 1, sv. války. Cenu akceptuji.

a uvidíte.

baghira

Cena se může lišit člověk od člověka. I když postavíš vedle sebe dva sběratele, pro jednoho to může mít nesmírnou cenu, pro jiného zas malou. Nejlepším řešením je asi opravdu aukce.