Avatar uživatele
Savier

je nebezpečný pohled na svařování?

Zdravím, moc se omlouvám, že zase píšu, ale dnes je to opravdu akutní.. Byli jsme na stavbě a děláme v areálu jedné firmy, a jak jsem vyšel z budovy, tak asi 5 m ode mě svářeli a na 2–3 vteřiny jsem se do toho podíval 😕 Hrozí mi nebezpečí? Asi hodinu jsem cítil „svědĚní“ levého oka. Už někdo svářel bez masky a nemá teď následky? Četl jsem něco o šedém zákalu. Díky.

Zajímavá 0 před 490 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Buď v klidu, žádné nebezpečí ti nehrozí. Kdysi jsem pracoval na hale, kde soustavně svařovali téměř celý den, Strávil jsem tam několik hodin denně. V podstatě se nestávalo, aniž by člověk mrknul do výboje. Pokud to neni delší čas, vůbec nic se neděje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mravenec

Opakuji, H.Y.P.O.C.H.O­.N.D.R. ❗❗❗❗❗❗❗

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Soude podle tvych dotazu, bys vubec nemel vychazet z domu!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Pokud se na to nedíváš dlouho,nic ti nehrozí.Já se občas díval,když táta svařovali a vidím dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Zánět spojivek je nepříjemnej, no. To se občas stane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Člověk se má mít „zdravě“ rád, hypochondr si zbytečně komplikuje život. Některé znalosti, informace jsou užitečné (čtěte, než napíšete otázku/dotaz). 😉

„Už někdo svářel bez masky a nemá teď následky? „ Ještě jsem nepotkala, neslyšela o „idiotovi“, který by během svařování neměl alespoň ochranné brýle či helmu (podle typu, metody sváření).
„Proto je pro zajištění ochrany před obloukovým bleskem důležité používat adekvátní ochranné prostředky pro oči. Při výběru ochrany očí je důležité zvolit svářečské helmy nebo brýle se správnou stupnicí filtru pro záření produkované svářečem“
https://www.sva­recky-elektrody.cz/za­kladni-metody-svarovani/t-87
Zánět spojivek a rohovky ze svařování….
https://www.boz­p.cz/aktuality/za­net-spojivek-ze-svarovani/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pochybuju, že bys mohl dostat zákal z krátkého pohledu na sváření.
A nepíšeš co a jak svářeli. Plamenem to nebývá tak hrozné a pár sekund by nemělo nic udělat. Při svařování obloukem hrozí zánět spojivek (pokud k zánětu dojde, bezpečně to poznáš nejpozději druhý den). Rizkový je přímý pohled na oblouk (stačí chvilka – ale záleží na konkrétní emtodě sváření, vzdálenosti a odolnosti) ale při delším pobytu v místnosti kde se svařuje můžeš dostat dost velkou dávku i odrazem od stěn.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek