otesanek

Když mám se strýcem společný účet, ale mám hlavní podpis, může v případě jeho úmrtí chtít po mně jeho syn část financí?

Mám společný učet se strýcem, kdm mám hlavní podpis. Strýc má také právo disponovat s financema. V případě jeho umrtí může po mně chtít jeho syn část financí? Díky za odpovedˇ

doplňující otazka
Diky za odpovědi ,ale přece co se daruje (převede) za života, je svobodná vůle člověka. Tak to nemůže jit to dědictví??
Do dědictví se bere všechen majetek k datu úmrtí.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Má pouze dispoziční právo, není majitel. Pokud však má na účtU své peníze, tak samozřejmě, jako zákonný dědic, požadovat část dědictví.

Další odpovědi
McArthur

Jak píše JájsemRaibek. Jen doplním, že pro Tebe to bude složitější dokazování, že na Tvém účtu nejsou cizí peníze. Pokud to nedokážeš, tak peníze půjdou do dědictví.