Proč u založení ing-konta potřebují výpis z běžného účtu, dá se zneužít?

Dá se můj výpis z účtu nějakým způsobem zneužít pokud by se dostal do neoprávněných rukou? Proč u zakládání ing-konta potřebují můj výpis z běžného účtu jiné banky?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

ING se hájí tím, že to potřebují pro ověření vašeho účtu. Nemusí to však být výpis, ale stačí smlouva. jde o to, že potom si nma to své konto pošlete ze svého účtu, který jste uvedl jakýkoliv vklad. Tím se ověří, že údaj který jste předal ING souhlasí. a zase, abyste si jen tak neposlal z nějakého konta-třeba bratra peníze na ing tak chtějí vidět, že účet je váš.

Další odpovědi
standa

Vše se dá zneužít…, lze říci s trochou nadsázky. Ale ve vámi uváděném případě se nemusíte bát, protože z ´výpisu´ lze vyčíst číslo bankovního účtu, jehož znalost pro třetí osobu, která nemá příslušná podpisová oprávnění, je nezneužitelná. Nehodnotím, zda lze nějak zneužít informace, které vyplývají z jednotlivých položek účtu (výše pravidelných plateb, nájmů atd.)

ALE, co mě velmi překvapuje, je požadavek ING, že pro založení ´ing-konta´ potřebují tento doklad. Téměř tomu nevěřím a neumím si to vysvětlit a pokud by na takovémto požadavku trvali ultimativně, tak zvažte jak hodně stojíte zrovna o tuto společnost.

To Kenyrts:

I já mám téměř 10ti leté zkušenosti s ING (a rovněž dobré…, i když to bylo už před 5 lety) Ale nějak mi nesedí ty požadavky, které ING na tazateli požaduje

kenyrts

Jen tak na okraj k firmě ING,byl jsem jejich zákazníkem 12 let,když jsem měl u nich zřízen-spořicí účet „ING Konto“,proto vím jak se ke mně celou tu dobu chovali,odváděli skutečně profesionálně bezchybně odvedenou práci.