brickclay

Podnikani a software?

Kdyz podnikam musim pouzivat vzdy originálne koupený software nebo muze být i stazený??např: Powerpoint,Wor­d,Excel,Open office,Adobe reader

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to různé. Podmínky pro použití v podnikání a pro soukromé potřeby se téměř u každého softu vždy liší.

Třeba PoverPoint, Excel, Word získaný v licenci pro studenty pro podnikání používat nesmíte. Podobné je to i s antiviry které jsou free. Kde není žalobce …, ale když se ucho utrhne je dost drahé.
Doplňuji:
Třeba Open Oficce org. který je free používat lze. Hodbě toho využívají třeba školy.

Další odpovědi
Michal Kole

Můžete je zakoupit i elektronicky, ale vždy musíte mít prokazatelný doklad o nákupu.

panenka

Ano měl byste pokud si ty programy pak nakoupíte stejně si je pak dáváte do výdajů při podaní danového přiznání

Jambalaya

To záleží na tom, jak moc jste poctivý 🙂. Správně nemáte používat nelegální software vůbec nikdy.
Pokud nebudete mít zaměstnance a nebudete velká firma, nejspíš na to nikdo nepřijde.
Obecně platí, že vždycky je lepší něco nezaplatit než si to dát do nákladů či výdajů.

Fidel

Záleží jaký druh licence je obecně třeba. V každém případě musíte mít legální software, v případě, že vás někdo udá a příjde k vám kontrola, tak se nedoplatíte a navíc vám může hrozit i trestní stíhání. Ne každý freeware je freewarem pokud ho budete užívat v podnikání. Kde zjistíte druh licence, která je třeba? Buď na stránkách výrobce a nebo ve smluvních podmínkách k softwaru (to jsou ty, jak na začátku instalace automaticky odklikáváte, že souhlasíte a chcete pokračovat). Co se týče wordu atp. (tedy Microsoft Office) – potřebujete spec. edici pro podnikání(busi­ness) – více informací naleznete zde: http://www.mi­crosoft.com/bu­siness/smb/cs-cz/office/defau­lt.mspx

stefanheisle

Totalmente de acuerdo, en el ámbito empresarial es muy importante utilizar software original y adquirir las licencias correspondientes para su uso comercial. Utilizar software ilegal o sin licencia puede traer consecuencias legales y sanciones económicas para la empresa. Incluso algunos softwares de código abierto que son gratuitos, aún tienen condiciones específicas de uso que deben ser cumplidas. Por lo tanto, es muy importante verificar la legalidad del software antes de utilizarlo en la empresa. En general, es mejor pagar por el software que necesita su empresa para evitar problemas legales y protegerse a sí mismo y a su negocio. obtenga más información en este artículo: https://ander­senlab.com/in­dustries/gis-development-services

anonym

Jojo, toto záleží hodně na konkrétním softwaru. Většinou ale je potřeba licence pro firmy. Něco jiného je třeba pokud si necháte udělat software na míru. V tomto jsou přeborníci například https://www.me­mos.cz/ :)