annas

Podle čeho získala své pojmenování kudlanka nábožná?

Čím je tento hmyz známý?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pojmenování kudlanky příslovcem „nábožná“ mělo původ ve zvláštním způsobu, jak drží tento zajímavý tvor přední nohy nadzdvižené a s články zčásti přiloženými k sobě, jako při motlitbě. Mívají různý vzhled, ale snadno se rozpoznají podle trojúhelníkové hlavy s velkýma očima. Dopředu namířené oči poskytují dokonalé binokulární vidění a dávají možnost přesně odhadovat vzdálenost. Jsou jediným druhem hmyzu, schopným otáčet hlavou tak, že se mohou dívat i za sebe.
Kudlanky jsou mistryně převleku. Kamufláž jim pomáhá lovit i skrývat se před jinými dravci. Například ekvádorská kudlanka má stejnou barvu a strukturu jako mech na větvičce, na které visí; nohy má složené pod hlavou, prozrazují ji však tykadla

http://www.ezo­o.cz/zvire.php?zvi­re_id=268
Doplňuji:
Ve volné přírodě jsou samci však obezřetní a samice je sežerou málokdy.

Další odpovědi
kapka

A známá je tím, že po spáření obvykle spapká manžílka, tedy samečka.

anonym

U člověka je to malinko,ale jen opravdu malinko jiné.
Sameček bývá konzumován ne po spáření,ale těsně po rozvodu.