afro.minerva

Podle čeho se pozná skutečný kamarád?

Podle čeho se pozná skutečný kamarád nebo skutečná kamarádka. Zatím jsem se setkala jenom s falešnými přáteli, tak by mě zajímalo, podle jakých kritérií někoho takového posuzujete vy…

Nejlepší odpověď
ten který je

Bude při tobě stát když tě všichni opustí.Pozná se i podle toho že se mu svěříš bez obav i s těmi nejtajnějšími věcmi které si střežíš a budeš vědět že on tě nezklame.Bohužel člověk má v životě bud jednoho nebo žádného takového člověka.

Další odpovědi
HerbiG

pomuze ti az budes plne v nejhorsim …

Retko

Dobrych mam opravdu jen par, ostatni jsou spis jen znamosti. A jak poznam? No obecne, ze stylu rozhovoru mezi nama se dost pozna. Proste takovy pocit, ze tohle je opravdu kamos. Podle toho o jakych tematech se bavime. Podle toho, jak se ke me chova.

A jinak jestli pomuze v nesnazi. To se bere casto za dost dobry priklad projevu pratelstvi.

mojitek

Presne tak,pozna te az Vam bude nejhur. Ale da se to poznat i podle zdanlivych malickosti.Treba ze nemluvi jen o sobe,ale uprimne se zajima o Vas a Vase problemy a nabidne Vam treba i nejake reseni..

Nuk nuk

Pro mne toto nejlépe vystihuje píseň Vladimira Vysockého. Abych necitovala, dávám do odkazu český překlad této písně. Není to sice jako v originále, ale myšlenka je zachována.

Zdroj: http://www.oda­ha.com/tomas-odaha/recenze/cet­ba/uryvky/vla­dimir-vysockij-pisen-kamaradovi

Michal

Na Vaši otázku jsou dvě přísloví,která padnou.
Přítel je ten,kdo první přijde,když všichni odejdou.
Přítel je ten,kdo o nás všechno ví a přesto nás má rád.

georgia

Zkus jí nechat samotnou s tvým manželem a budeš vědět koho si hřeješ na na hrudi.Jestli kamarádku,nebo zmi­ji

Minniesk

Mám tedy spoustu kamarádů ale přátelství jenom jenom jednu, které můžu věřit ve všem, můžu jí říct vše i to nejtajnější tajemství, které si uchovávám. Je to osoba která mě karhá osobně ale chválí veřejně. Je to pro mně velmi blízká osoba, která nikdy nepomlouvá za zády aa když je potřeba, pomůže nebo poradí. Těší se z mých úspěchů a nesoudí mně když se mi nedaří. Chápe, že někdy jsem naštvaná, nemám náladu nebo že jsem smutná. Ví o mně i to dobré i to špatné a stejně mě má pořád ráda. Nemusíme být spolu pořád ani si psát každý den a přece když jedna z nás potřebuje víme, že jsme tu vzájemně pro sebe kdykoliv.

Minniesk

Přesně takhle si představuji opravdového přítele/kamaráda a přesně takhle to mám taky s kámoškou. Je to hezky napsáno, pravdivě, asi bych to lépe nenapsala ☺️
Kamarádů máme hodně asi všichni, ale takých opravdových mnoho lidí ani nemá a ja taky mam tu opravdovou jenom jednu