nyanni

Falešné ‚přátelství‘?

Dobrý večer všem.

Jsem žákyně sedmé třídy. A právě se setkávám s potíží ve škole. Nejde o žádné hodnocení o chování, či známek, apod.
Přeci jde jen o vztah, přátelství.

Měla jsem před 4 lety rodinné problémy, a byla jsem ‚nucena‘ přejít zpátky k své vlasti. (Domov v jiné zemi, jinak řečeno).
Po 2 letech, což bylo před 2 roky jsem se odstěhovala do malého městečka. Učím se tu a snažím se dostávat co nejlepší výsledky.
Ale nějak mi to přátelství nejde. Dříve jsem byla anti-sociální.
Teď vždy když přijdu do školy, tak se jen bojím aby mě někdo nezačal pomlouvat. Asi jsem velmi zajímavá co vidím že mě každý musí rozebírat, i když můj život nechápou.

Dneska, jsem přišla do školy a po škole jsem zjistila, že jedna spolužačka o mě říkala, že jsem: Kráva, a píča, apod. A že jsem lhářka. A přitom jen protože v minulou sobotu se mnou chtěla jít ven, ale protože moje mamka byla nemocná tak jsem se musela o ni starat. A když v pondělí už bylo mamce líp, tak jsem šla se starou kámoškou ven. Pak se ta spolužačka naštvala a pokecala to té druhé spolužačce od které jsem se to dozvěděla, a mojí staré ‚kámošce‘ která se teď učí někde jinde.

Každý mě ignoruje, ale když něco potřebuje, tak se ozve ihned. ☹ Cítím se zbytečná…

Nejlepší odpověď
iceT

Pomlouvání ve škole či jinde v kolektivu je zcela běžným jevem.Ve škole je to přece jen složitější,protože to se na člověku může negativně podepsat.
Vysvětlovat něco někomu,kdo ti nevěří nemá smysl.Věnuj se těm lidem,kteří si to zaslouží a kteří o tebe stojí,a nestarej se o ty,kteří za to nestojí.Ono je těžké toto rozlišit,ale nějak se to naučíš a bude se ti to později hodit.

Další odpovědi
MamRadHudbu

Tak to mi je ti líto ale zkus nějak zapadnout do kolektivu být milá přátelská zábavná atd. Nebo jí vysvětli proč si nebyla venku a jestli to nepochopí tak to není kámoška