Lvicek

Jak poznám jestli jsem jeho nejlepší kamarád?

Je mi 17 a jemu 14. Kdysi mi napsal, že jsem jeho nejlepší kamarád, ale co když se to změnilo? Bojím se ho zeptat. Jsme spolu v kontaktu přes Fb a Skype. Když mi někdo jiný na Fb napsal a on slyšel zvuk zprávy, tak se okamžitě a bez okolků začal ptát, kdo mi píše, co mi píše a jak často mi píše. Já jsem vždycky dělal všechno pro to, abych mu dokázal, že je mým nejlepším kamarádem. V červnu máme v plánu se setkat. Ještě chci dodat, že jsem bohužel ten žárlivý typ, který strašně žárlí na všechny jeho kamarády ve škole, kam chodí. Nikoho z nich neznám, ale strašně na ně žárlím, jelikož si nejsem jist, jestli mu na mě záleží. Já vím, je to špatná vlastnost, ale každý je nějaký. Na druhou stranu chci mít v téhle věci absolutní jistotu, pakliže jsem ochoten se pro někoho i obětovat. Jednou jsem se ho zeptal, jestli mě má rád, a on odpověděl, že mě má hodně rád. Když mi bylo smutno, tak mě chtěl na Skype. Pak mě ještě napadlo, že po něm chci vlastně moc, když je mu „teprve“ 14 a řekněme, že lidská psychika prochází v pubertě ještě dost zásadními změnami. Celá věc je dost složitá a k tomu, abyste odpověděli, museli byste znát ten příběh celý od začátku do konce. Ale ten si jednak celý nepamatuji, jednak by mi trvalo celý den, než bych ho sem napsal.

Odpovědi
ReHu

Přes FN to nepoznáš.
Moc to řešíš.
Nejlepší kamarád se pozná až když je průšvih.

anonym

Počkej až budeš ve srabu,pak se pozná přítel.

Löwe

Tak proč sem tu otázku píšeš, když vlastně nechceš odpověď?

ivzez

Poradím Vám, jak zjistíte, zda jste dobrý kamarád.

Dobrý kamarád své kamarády bere se vším všudy, přeje jim jejich zájmy či koníčky, nemíchá se do jejich dalších vztahů, nežárlí na další kamarády a vůbec se nesnaží kamaráda/y jakkoliv omezovat.

„Nejlepší“ kamarád pak časem „vyplyne“ z dobrých kamarádů.

Myslím, že máte na čem zapracovat …