Filip84

Podělíte se s ostatními o to, zda a jak jste volili v presidentských volbách 2023?

Volby jsou tajné, takže každý má konstitučně zaručené právo o tom, jestli a jak volil držet hubu. Tohle právo naprosto respektuju, nicméně právo neznamená povinnost, neboli, každý má právo o tom, jestli a jak volil držet hubu, ale také má stejně nezadatelné právo o tom hubu nedržet, a to, jestli a jak volil sdílet s ostatními.

Proto, pokud někdo hodlá využít svého konstitučně zaručeného práva na to, že bude o tom, jestli a jak volil držet hubu, naprosto a komplexně toto právo respektuju, a pak pro něj tato otázka není, jo, jednoduché.

Pro ty, co se, naopak, o to, zda volili, proč volili nebo nevolili, a proč, případně, volili tak a tak, podělit s ostatními, je zde prostor. Smyslem by měl být rozhovor, volba je ukončena (arciť může být ještě zvrácena na základě žaloby soudem, ale to je pouze možnost, prozatím je ukončena), výsledek je, jaký je, volit, nevolit a volit toho, nebo onoho, je konstitučně zaručeným právem každého, proto bych doporučoval, aniž bych chtěl radit, nebo se někomu montovat do života, vystříhat se osobních invektiv, nebo snah někoho přesvědčit o svém názoru. On takový rozhovor, při vzájemném respektu, je často mnohem obohacující, než vyhrocená diskuse, jejímž jediným cílem je přesvědčit druhého o své „pravdě“.

Tak co? Podělíte se?

Já už jsem tu XX-krát psal, že k volbám nechodím. Důvod je pořád stejný: nevidím v tom žádný smysl. Jestli – teďka – bude soudruhem presidentem jeden vysoce kovaný soudruh, nebo druhý vysoce kovaný soudruh, je docela jedno. Jeden plundruje tento stát tím, že je takto „strejček“ v politice, druhý leze do zadnice Bruselu, a co je zač, to se teprve ukáže (no a jak tak bývá dobrým zvykem, v dobrém to jistě nebude!). A v každých volbách to tak dopadlo, v každých volbách proti sobě stáli dva kandidáty, z nichž jeden byl za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

Ten důvod je, samozřejmě, hlubší. Politika stojí na kydech. Politik mele pantem, slibuje čápy s mákem, brambory se šumákem, hodinky s vodotryskem, modré z nebe, suché z nosu. Podrobný politický program politické strany je Balada o pluku Igorově, Legenda o Kolovrate a pohádka O Budulínkovi v jednom. Konec konců, většinou ho neznají ani samostatní kandidáti (mluvčí) stran. Protože politika stojí na kydech, tak se to, že ani z toho – vágního – programu nesplnilo ani 10%, okecá. Mne kecy ale nezajímají, ukázaná platí! 😃

A politici, prozatím, nic dobrého neukázali. Kdyby jich nebylo, bude lépe, stejně jsou to jenom parasiti.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Volil jsem v prvém i druhém kole Andreje Babiše, protože:

Nejsem příznivec současné vlády a chtěl jsem, aby měla alespoň další malý kousek opozice. Pavla vůbec neznám, tvrdí, že není za žádnou politickou stranu, i když je všem jasné, jak je to doopravdy – pětikoalice ho miluje a dělala mu reklamu celou kampaň.

Navíc jsem na Pavla slyšel mnoho negativních ohlasů, od vysoce postavených vojáků (raději nebudu konkretizovat), kteří ho znali osobně – ti také volili A.B.

Petr Pavel je prostě tvářička – symbol. Mnoho lidí, co ho volilo, odpovídalo v anketách, že ho volili kvůli jeho sympatičnosti/vzhle­du/vystupování. Reálné znalosti a hodnoty, nebo zkušenosti však hodnotí málokdo.

Je mi to nakonec jedno, jako prezident by A.B. měl omezenou pravomoc, a proto budu raději, když se dostane zpět do vlády jako premiér.

Další odpovědi
Arne1

Volil jsem v prvém i druhém kole Petra Pavla, protože:

vážení, nevím kolik je vám let, řekl bych že moc ne. Protože pro mne jako důchodce je takovej křivák co umí jenom lhát a slibovat naprosto nevolitelnej. Škoda, že to nedopadlo 70:30, třeba by ho napadlo že není v této zemi vítaný a má v politice přestat otravovat.
Jsem rád, že se po mnoha letech nebudeme muset za našeho prezidenta stydět.

Dochy

Volil jsem někoho jiného v prvém kole (koho) a někoho jiného v druhém kole (koho), protože:

  1. Fišer. Jeden z mé skupinky „volitelných“ – definitivní rozhodnutí víceméně na poslední chvíli na základě aktuální sympatie. Moje skupinka: Fišel, Hilšer, Pavel, byla tam i Nerudová, ale tu jsem vyřadil pár dní před volbou, měl jsem pocit, že je to na ní příliš.

Vyřazeni:
Bašta – Na můj vkus už ne dostatečně „při síle“ snad ve všech smyslech slova a příliš radikální
Babiš – Podobně, možná o něco méně radikální, navíc poněkud sebestředný a manipulující.
Zima – Toho jsem neznal
Diviš – Toho jsem také neznal a shodil se v diskusi před volbou – příliš radikální
Snažil jsem vybírat tak, aby můj kandidát měl šanci ustát prezidentování ve fyzickém i psychickém zdraví, vypadal alespoň trochu reprezentativně, Měl potenciál společnost nějakým způsobem zklidnit a stmelit.

Druhé kolo – tam už nebylo vcelku moc co řešit, názory na zbývající kandidáty se mi během těch 2 týdnů z velké části potvrdily, volba byla jednoznačná.

Tolik můj názor a má volba.
Je nožné, že jsem se s Pavlem zmýlil. Uvidíme. Doufám že ne. Osobně ho neznám a v rámci nějakého krátké videa ještě dávno před volbama jsem z něj měl pocity také takové… smíšené. Tak uvidíme, držme si palce.

aliendrone

U presidentských voleb 2023 jsem nebyl, protože:

k volbám nechodím. Jednak je to jen šaškárna (současný volební systém), druhak svojí účastí bych BEZ OHLEDU na výsledek dal silnější mandát zvolenému (vyšší volební účast). 😕

Názorným důkazem mé pravdy je odpověď Aleshe, cituji: „Jsem rád, že se po mnoha letech nebudeme muset za našeho prezidenta stydět.“
Co dodat. Inu, jsem si celkem DOST jistý, že by si dokázal vybrat i mezi kandidáty prosazujícími prznění čtyřletých chlapečků vs holčiček (za které by se nestyděl). 😕

Rokio

Volil jsem v prvém i druhém kole Petra Pavla, protože:

Je to generál ve výslužbě a prezident ČR je vrchní velitel ozbrojených sil, takže se pro tuto pozici hodí, je slušný a vypadá pěkně.

Alesh

Volil jsem v prvém i druhém kole Petra Pavla, protože:

Babiše fakt nikdy. Každou chvíli tvrdí něco jiného, mnohokrát načapán, jak lže. Argument, že by zastavil vládu je pohádka, který může věřit jen absolvent pomocné školy. 😁

zjentek

Byl jsem volit pouze v prvém kole (koho), protože:

…Bo NIKDE NIKDY NIKOMU nedělám děvečku pro všechno, natož pak .uráka!

Lgee

Byl jsem volit pouze v druhém kol (koho), protože:

Andrejka

GM

Volil jsem někoho jiného v prvém kole (koho) a někoho jiného v druhém kole (koho), protože:

dnb

Nevolil jsem nikoho, protože…

Ametyst

Lidi zvolili toho, kdo je od mládí trénovaný poslouchat (rozkazy). To je přece obraz české politiky, poslušnost. Před pár léty k tomu řekl Václav Klaus : “ Když si Merkelová kýchne, v Čechách už máme chřipku.” Asi tak.

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Ty jsi do soudruha generála zamilovaný, jenom se nedělej! 😜😂😂😂

Filip84

Dochy: Tomu, cos popsal, vcelku rozumím. Sice je to mimo můj svět (nepřistupuji k lidem takto „technicky“), ale to neznamená, že tomu nerozumím.

Pouze nerozumím jednomu pojmu, který se v Tvé odpovědi vyskytuje poněkud častěji: co to znamená „příliš radikální“?

Dochy

Například: „Vykopnu celou vládu“ bez toho aby:

  • měl k tomu právo
  • věděl co bude s tou situací dělat dál
  • bez toho aby se pokusil nějakým způsobem situaci řešit a postrčit správným směrem rovnou vytáhne do boje z tím největším kalibrem

Zkrátka: Všechno je špatně, všechno vyřeším já, hned jak vykopnu ty všechny břídily.

Jeden by okamžitě vyřešil všechny problémy ČR tím že vykopne celou vládu, druhý do měsíce vyřeší válku na Ukrajině hned jak zavolá příteli Macronovi

Filip84

Dochy: Teď už tomu rozumím! 😃

Filip84

Arne: Já v žádném případě nezpochybňuji Tvou volbu a netvrdím, že to, co píšeš, nemá své ratio, má, samozřejmě, že má – Babiš je profláknutý zdola nahoru a shora dolů.

Ovšem poněkud mi uniká, z čeho usuzuješ, že „se po mnoha letech nebudeme muset za našeho prezidenta stydět“.

To je pouhý předpoklad, protože Petr Pavel je v politice nováček, veřejně není známý, nemůžeme vědět, jak se bude chovat, nebo jak bude representovat. Předpoklad je domněnka, domněnka je apriorism, ergo, předsudek. Netvrdím, že v tomto případě je ta domněnka irracionální, pouze konstatuju to prosté factum, že to je domněnka, protože Petra Pavla nikdo neznáme, ono platilo a platí staré známé, že „když ptáčka lapají, hezky mu zpívají“, a tím pomyslným ptáčkem je v tomto případě každý jednotlivý potencionální vo­lič.

Tak?

Filip84

Mravenec: Ano, dává to smysl, co píšeš.

Když to vezmeš ryze faktograficky, tak Pavel je I. taky bývalý člen KSČ, II. to, že se na něj – zatím – nenašel svazek StB, vůbec nic neznamená, mohl být vysoce postavený agent, a pak ten svazek dávno „zmizel“, nebo – prostě a jednoduše – jen a pouze není „vůle“ k tomu, aby se našel, III. Pavel je guma, a to guma vysoce postavená – armádní generál. A nic proti gumám, vůbec nic, nejsem člen Československého klubu autistů, ani Rokio III., abych si – jako malé dítě – myslel, že se obejdeme bez nich. Neobejdeme, ale zase je nepotřebujeme na Hradě. Babiš je zase „strejček“, ne, opravdu nevím, co je horší na Hradě, jestli „strejček“, nebo guma, obojí bezpáteřní bolševici u bolševiků, a tak vůbec a podobně.

Jako, na rovinu, já Pavla vůbec neznám. Takže, kdyby za ním nebyla veliká „tlačenka“, tak, sakra, kde by guma vzala na presidentskou kampaň? To je jedna věc. Druhá věc je, že ho vládní politici podporují opravdu ostentativně.

No a že lidí, takto, volí kandidáta podle rypáku, a jestli se takto, nebo takto, ksychtí, no tak to je v pořádku, protože to je součástí „hry“ na volby s všeobecným hlasovacím právem! 😃🤦‍♀️😅

Mravenec

Je to opravdu tak. Taky neříkám, že Babiš je TOP kandidát, ale rozhodně mi z těch všech provládních, nebo nevolitelných (5 % ±) kandidátů přišel jako nejlepší volba. No, nevadí, jsem zvědav, co přijde teď. 😀

Filip84

Mravenec: Ale všimni si toho, vždycky zbydou dva: dva strany, dva kandidáti na presidenta, a tak podobně.

U nás je to ještě takové, no, prostě takové, jací jsme, zaprděné, „konservativní“, ale na západ od nás by byla, zhruba, tato sestava kandidátů na presidenta:

  1. Baba Ekologiczna, v gumovém kabátu, s šedým rypákem a šedými vlasy, co by všecky, co se myjí mýdlem a topí uhlím poslala nejraději na ekologickou likvidaci, a pak zkompostovala,
  2. Linda Lízalka z Kundích Pysků, pokérovaná od hlavy až k patě, co by nejraději všecky chlapy vystěhovala na Antarktidu, ať chtějí, nebo nechtějí,
  3. Robert Hulibrk z Teplých Děr, co by prosazoval právo na sňatek osob stejného pohlaví,
  4. Pavel Svatý, co by prosazoval zákaz potratů, zákaz porna, zákaz leseb, zákaz buzen, zákaz občanských sňatků, zákaz zákazů a zákaz pro zákaz,
  5. Macho Autobusiness, co by prosazoval zrušení rychlostních limitů, zákaz chodců a cyklistů ve městech, mimo města i pod městem, zrušení všech vlaků a tratí, protože železniční přejezdy brzdí motorovou dopravu a státní dotace na palivo a olej,
  6. Hulič Zkouřenec, co by prosazoval právo na legalisaci marihuany, pika, zrušení všech autorských práv a právo na přidělení bytu státem zdarma,

no a proti nim by byli, dva – tři, relativně normální kandidáti! 😂😂😂😅

Mravenec

Skvělý odhad sestavy. Ale i u nás se některé shora uvedené figurky najdou! I když to třeba nedávají tak okatě najevo. 😂

Filip84

Ty, ono k tomu dojde, že to bude takto ostentativní, a zhruba takto poskládané, tak jako časem, výhledově, neboj! 😃😂