hapiky

Počítají se sny do kategorie nadpřirozena?

Já si myslím , že dokud si sny nebudeme moci „naprogramovat“, tak to bude pořád nadpřirozeno.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ono, vlastně si ty sny sami programujeme, aniž bychom si to uvědomovali. I psi mají sny a někdy dost divoké, soudě podle jejich vnějšch projevů.

Sen je zážitek iluzorních hlasů nebo jiných vjemů vytvářených mozkem během spánku v rámci procesu snění. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spící osoby. Vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů a vzpomínek a představ spícího.

Tolik tetka Wiki. Zvláště ta poslední věta je důležitá. Takže nic nadpřirozeného.

Další odpovědi
aliendrone

Já nevím proč by měly být sny „nadpřirozeno“. Myšlení je přirozené (mozek pracuje) a sny jsou také důsledkem práce mozku – jakkoliv je tato vůlí neřízená/podvědomá.

BTW – jsou i tací (a není nás málo!), kteří si „naprogramovat sen“ (nebo alespoň jeho téma) umí. Pro mne „brnkačka“. Vada na kráse, že neumím „zařídit“ aby se mi VŮBEC NĚCO zdálo. Takže když si přeji sen na nějaké téma, tak se to téma splní – POKUD se mi vůbec něco zdá, což ovlivnit neumím, no. :) :D :D

anonym

ne, sny jsou jen naše vlastní vzpomínky a fantazie pokroucené omezenými a zpomalenými schopnostmi mozku ve fázi odpočinku.