Avatar uživatele
anonym

Pobyt v přírodě

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat,jak je to s pobytem ve volné přírodě? Kdy můžu v lese stanovat kde a kdy chci a kdy musím mít povolení? Děkuji moc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4776 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
TSkure

jako dlouletý tremp,můžu doporučít spánek ve volné přírodě pod širákem.Je to,to nejlepší co může být a ani povolení není potřeba.Když je člověk šikovnej,tak najde tak pěkná místa na přespání,že to nenajde v žádném kempu.Vřele doporučuji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Čistě teoreticky lze v ČR přespat v přírodě kdekoliv, nejvhodněji asi buď "pod širákem" nebo v menším stanu. Určitá omezení však s sbou nesou dvě věci - za prvé stupeň ochrany přírody v daném území. Někde lze stanovat a dokonce na vhodných místech (u vody) i rozdělávat oheň, jinde nelze ani stanovat. Je proto dobré vědět, jak moc přísná ochrana platí tam, kam se chystáte. Ve většině podobných oblastech v ČR lze ale při nejmenžím přespat a na vařiči, který je bezpečnější než ohniště si připravit jídlo.

Druhá omezující záležitost mohou být soukromé pozemky. Většina lesů, ač soukromých, nemá žádné omezení pohybu cizích osob. Problém může být třeba s loukou, tam už možná budete potřebovat svolení majitele.
Také záleží, jestli budete v přírodě sám nebo přespávat tam provádět např.dětský tábor, pro tábor povolení mít musíte.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1436 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí